Mahalle Sakinleri İsyan Etti!..

Bodrum’da mahalle sakinleri, 6 aydan bu yana tüm girişimlerine rağmen sokaklarından akan pis suya çözüm bulunamayınca basın mensuplarına açıklama yapıp isyan etti. Pis suyun kokusundan duramadıklarını ve hastalık tehlikesiyle başbaşa yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, belediyeden acilen çözüm bekliyor.

Mahalle Sakinleri İsyan Etti!..

Yokuşbaşı Mahallesi 2215 Sokak’ta iddiaya göre 6 aydır uzun süredir bir site içerisindeki boş alandan sokağa sızan su sızıntısı için ilgili yerlere başvurdu. Mahallede ağır koku yapan su, yolda da yosun oluşturuyor. Konuyla ilgili olarak Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi'ne defalarca şikayette bulunan mahalle sakinleri, soruna bir türlü çözüm bulunamadığını, çocuklarının sokakta oynayamadığını söyleyerek yetkililerin bir an önce suyun nerden aktığını bulup problemi çözmesini istedi. 

Bölgede toplanan vatandaşlar duruma tepki göstererek, yetkililerden yardım istedi. Konuyla ilgili konuşan mahalle sakini İlhami Karadağ, ne olduğunu bilmedikleri suyun altı aydır mahalleye aktığını, bir an önce sorunlarına çözüm bulunmasını isteyerek şunları dile getirdi:

“6 aydır bu su sürekli akıyor. 6 aydır belediyeyi arıyoruz. Belediye bize MUSKİ’nin işi diyor, MUSKİ, Bodrum Belediyesi'nin işi diyor. Biz aylardır burada bu şekilde yaşıyoruz. Bir çözüm bulunamadı. Yeter artık kim çözecekse bu işi bir an önce çözsün. Çocuklarımız dışarı çıkamıyor, oyun oynayamıyor, geceleri buradan gelen koku tüm caddeyi sarıyor. Bu pisliği kim temizleyecek? Biz bu konunun çözülmesini istiyoruz” dedi.

Diğer mahalle sakinleri de yaşadıkları soruna çözüm bulunmasını istedi. Metin Göncü adlı vatandaş, kokudan ve görüntü kirliliğinden çok rahatsız olduklarını, konunun artık çözüme kavuşması gerektiğini bildirdi.

Gökhan Özden adlı mahalle sakini de, yaşanan görüntünün Bodrum'a yakışmadığını vurgulayarak, "Belediye ve MUSKİ bu konuyu çözemiyor. Bunun bir şekilde sonuçlandırılması lazım. Altı aydır da sıkıntı çözülemiyor. Bu ne kadar daha bu şekilde devam edecek? Biz Bodrum'da yaşayanlar olarak çok üzgünüz" dedi. 

Melahat Karadağ da çocuklarının sokakta oynayamadığını, suyun üzerinden geçmekte zorluk çektiklerini dile getirdi. Bölgeye özellikle geceleri koku ve yoğun sinek geldiğini belirten Aynur Savaş ise "Küçük çocuğum var, sokağa çıkartamıyorum. Zaten sokakta kedi ve köpek pisliğinden geçilmiyordu. Bir de bu eklenince iyice çekilmez bir hal aldı" ifadesini kullandı.

Öte yandan vatandaşların gazetecilere açıklama yaptığı sırada Bodrum Belediyesi Çevre Koruma Zabıta Birimi ekipleri de bölgeye gelerek alanı fotoğraflayıp, çıkan sudan numune aldı. Ayrıca bölgede araştırma yapıldığı, alınan numune sonucunda gereken işlemlerin başlatılacağı öğrenildi.