MAHALLE SAKİNLERİNİN ALEVLE MÜCADELESİ!

Bodrum Akyarlar'da makilik alanda çıkan yangın, mahalle sakinlerine korku dolu anlar...

MAHALLE SAKİNLERİNİN ALEVLE MÜCADELESİ!
Bodrum Akyarlar'da makilik alanda çıkan yangın, mahalle sakinlerine korku dolu anlar yaşattı.

Alınan bilgiye göre, Turgutreis beldesine bağlı Akyarlar köyü Tandır tepe mevkinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Otluk ve makilik alanda etkili olan yangın, rüzgarında da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Dumanların yükseldiğini gören mahalle sakinleri yangına bahçe hortumlarıyla müdahale etti. Hortumların yetersiz kaldığı alanlarda ise ek hortumlarla destek veren mahalle sakinleri yangını söndürmeye çalıştı.

Yol kenarında park halinde duran bazı otomobiller ve bir sürat botu ise sahipleri tarafından yanmaktan son anda kurtarıldı. Bir villanın bahçesine kadar ulaşan alevler ise son anda yapılan müdahaleyle söndürüldü. Kısa sürede büyüyen yangının kontrol altına alınamamasına tepki gösteren bazı mahalle sakinleri itfaiyenin yangını söndürmekte yetersiz kaldığını öne sürdü.

Yangında yaklaşık 10 hektarlık otluk alan zarar görürken yangına Milas Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 1 helikopter, Turgutreis, Ortakent-Yahşi, Konacık, Bitez ve civar beldelerden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Yanan alanda soğutma çalışması yapıldı.