Malzemeler Cezaevine Ulaştı

Bodrum’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde verilen konserin geliri yerine ulaştı. Ayvalık Açık Tip Cezaevi'nde bulunan kadın hükümlülerin çocukları için oyun evi yapımı masraflarını karşılamak amacıyla gerçekleşen "Ona Ses Ol" projesinden elde edilen gelir ile malzemeler temin edilerek cezaevine gönderildi.

Malzemeler Cezaevine Ulaştı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde sanatçı Pınar Seli Soydaş öncülüğünde hükümlü annelerin çocukları için biraraya gelen farklı meslek gruplarından 24 kadın tarafından Bodrum Mandalin'de "Ona Ses Ol" konseri gerçekleştirilmişti. Konserden elde edilen gelir ile Ayvalık Açık Tip Cezaevi'nde anneleri ile kalan çocukların oyun alanında kullanılmak üzere, projeksiyon cihazı, 2 bilgisayar, 7 kostüm, renkli yer kaplaması, renkli yer minderleri, kitaplık, 10 çekmeceli 3 raflı sınıf dolabı, V kitaplık, inek figürlü kitaplık, fon karton dolabı, müzik aletleri, kale, fil kaydırak, profesyonel basket seti, eğitim setleri, ana sınıfı çalışma masası ve halılar alındı.

Projeye destek veren herkese teşekkür eden Pınar Seli Soydaş, “Çoğumuz anneleri ile birlikte cezaevinde 0-6 yaşa kadar çocukların olduğunu bilmiyoruz. Annelerinin yanında kalmak zorunda olduklarını bilmiyoruz. Daha çok farkındalık yaratmak ve küçükte olsa katkıda bulunmak için bu organizasyonu gerçekleştirdik. Bizlere destek olan Bodrum Kaymakamımız Bekir Yılmaz'a, belediye başkanımız Ahmet Aras'a, Kadınlar koromuza, Bodrum Eski İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Limak Holding'e, Oğuz Özay Tanıtım'a, Bodrum Belediyesine, Amerika Kültür Koleji Çiğdem Demiralp'e, Mandalin Enjoy The Sound Atilla Serttaş'a, Yaşar Kaya'ya, İskender Paydaş'a, Deniz Ilgar'a, Samed Çetinak'a ve çok değerli destekçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.