Manço’nun Şarkısını Yeniden Yorumladı

Bodrum’da yaşayan müzisyen Ayben Ersoy, Barış Manço’nun “Gibi Gibi” şarkısını yeniden yorumladı. Şarkı, dijital platformlarda yerini aldı.

Manço’nun Şarkısını Yeniden Yorumladı

Oasis Bodrum’da kurduğu müzik okulunda onlarca yeni müzisyen yetiştiren Ayben Ersoy, bir yandan da profesyonel müzik çalışmalarına devam ediyor. Ersoy, sözü ve müziği Barış Manço’ya ait “Gibi Gibi” şarkısını yeniden yorumlamak için stüdyoya girdi. 

Anadolu Rock müziğinin unutulmaz sanatçısı Barış Manço’nun “Gibi Gibi” eseri, Erman Çaltı’nın düzenlemesi ve Ayben Ersoy’un yorumuyla tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

Bodrum’da sezonun ilk sahnesini Bitez Bergamut Caddesi’nde faaliyet gösteren bir mekanda alan Ersoy, şunları dile getirdi;

“Sezonun ilk sahnesi, umarım çok güzel olur. Tüm sezon böyle güzel bir şekilde devam eder. Sahnede genelde pop ağırlıklı söylüyorum, 90’lara şöyle bir gidiyoruz, sonra günümüze geliyoruz. Belki biraz 80’lere iniyoruz. Sonra yine günümüze geliyoruz. Karışık, dinleyicinin çok seveceği tarzda bir repertuar oluşturduk. Umarım sevilir.”

Barış Manço gibi önemli bir değerin şarkısını seslendirmenin çok gurur verici olduğunu söyleyen Ayben Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Barış Manço’nun başka şarkılarını da seslendirmek istiyorum. Fakat ilk olarak ‘Gibi Gibi’yi seslendirdik. Erman Çaltı aranjesiyle yaptığımız bu şarkının da benim için ayrı bir önemi var. Erman, bu şarkıya farklı bir yorum kattı. Sonuna mistik ezgiler ekledik. Umarım dinleyiciler tarafından beğenilir. Barış Manço’nun hayatımda çok önemli bir yeri var. Çocukluğumdan bu yana onunla alakalı çok ciddi anılar biriktirdim. Dolayısıyla üzerimde bu kadar önemi ve müzik konusunda kalitesi olan bir insanın şarkısını seslendirmiş olmak, ayrıca gurur verici.”

Ayben Ersoy, yeni projeleri için de çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. 

Muhabir; Hamdi Yörür