Marmaris’e Kadın Başsavcı

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Karabulut’un yerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Fatmagül Yörük Başsavcı olarak atandı. Turgay Karabulut ise İzmir Cumhuriyet Savcısı olarak tayin edildi.

Marmaris’e Kadın Başsavcı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararıyla 506 hakim ve savcının görev yeri değişti. HSK kararı kapsamında Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'nda da değişiklik gerçekleştirildi.

Kadıköy-Tavşantepe seferini gerçekleştiren metroda, 24 Kasım 2021 tarihinde tartıştığı kadın ve annesine bıçak çekerek, hakaret ve tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Emrah Yılmaz hakkında, ders niteliğindeki tutuklama talepli sevk yazısını yazan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Fatmagül Yörük, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi.

Marmaris’e geçen Eylül ayında da kadın emniyet müdürü görevlendirilmişti. Marmaris’e İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olarak 2020 yılında atanan Aycan Çakır Öztürk, geçen Eylül ayında İlçe Emniyet Müdürü oldu. Daha önce Bodrum’da da görev yapan Emniyet müdürü Mehmet Vasfi Öztüzün ise Malatya İl Emniyet Müdürlüğü'ne tayin olmuştu. 

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Karabulut ise İzmir'e Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Bu atamayla Marmaris’e ilk defa bir kadın başsavcı atanmış oldu.

Öte yandan HSK kararı ile Bodrum Cumhuriyet Savcısı Sümeyra Çetin, Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Bodrum Hakimi Ahmet Onur Genç de Kırşehir Hakimliğine atandı.