Mayıs Sonunda Hizmete Girecek...

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Bitez’de yapımı uzun süredir devam eden Gençlik Merkezi ve Spor Salonu inşaatında artık sona gelindi. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, ?’i tamamlanan tesisin Mayıs sonunda açılacağını belirtti.

Mayıs Sonunda Hizmete Girecek...

2014 yılında ihalesi yapılan ancak süreç içersinde müteahhitlerin değişmesinden dolayı yapımında aksaklıklar yaşanması nedeniyle tekrar ihaleye gidilen tesisin 2017'de açılması planlanıyordu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yapımı devam eden ve Bodrum’un heyecanla beklediği Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’nda artık sona gelindi. Yapımı devam eden tesiste incelemelerde bulunan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, kompleksin Mayıs sonunda Bodrum’un hizmetine gireceğini söyledi. Tesisle ilgili bilgiler de veren Osman Gökmen; “Toplam 7.400 m2 alan üzerine kurulan, 2.700 m2 kapalı alanı bulunan tesisimizde 1000 kişilik seyirci kapasiteli 1 kapalı spor salonu, 10 derslikli gençlik merkezi ve çok amaçlı salon yer alıyor. Bodrumlu gençlerimizin çok faydalanacağı bir tesis olacak. Spor salonu, Bodrum alt yapısı ve sporuna büyük destek verecek. Gençlik merkezimizde gençlerimize yönelik çok önemli eğitimler verilecek. Çok amaçlı salonumuzda ise tiyatrodan konsere kadar bir çok sosyal ve kültürel etkinlikler yapılacak. Hepimizin gurur duyacağı bu tesisin Bodrum’a kazandırılmasında büyük emeği olan başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere, eski ilçe başkanımız ve değerli yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tesis hizmete girdiğinde Bodrum’un spor salonu ihtiyacını da büyük ölçüde karşılayacak.