MEGABOARDLARA KAYMAKAM ENGELİ

Bodrum Kaymakamlığı tarafından 07.01.2009 tarihinde alınan karar gereğince kaldırılmasına...

MEGABOARDLARA KAYMAKAM ENGELİ
Bodrum Kaymakamlığı tarafından 07.01.2009 tarihinde alınan karar gereğince kaldırılmasına karar verilen Milas-Bodrum karayolu üzerindeki tabelaların Güvercinlik Bölgesinde yer alan kısmı Mumcular Belediyesi tarafından kaldırılacak.

Muğla Valiliği'nin almış olduğu karara istinaden Bodrum Kaymakamlığı başkanlığında toplanan komisyonun kararına göre;
"1) Devlet Karayolu Kenarlarında Belediye imar sınırları dışındaki izinsiz tabelaların derhal kaldırılması,
2) İzin için yeni müracaatların kesinlikle kabul edilmemesi,
3) Süresi devam eden tabelaların takip edilerek, tebliğ edilmek suretiyle 15 günlük süre verilmesi, eğer bu süre içinde kaldırılmazsa süre bitiminde derhal kaldırılması,

4) Belediye İmar sınırları içindeki tabela kirliliğinin önlenmesi ve tabelaların bir standart düzen ve plana bağlanması için belediyelerin uyarılması,

5) Yapılan bu çalışmaların sonucunun bir rapor halinde Kaymakamlık Makamına gönderilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Kaymakamlık tarafından oluşturulan komisyon kararına göre bölgede tabelalar ile ilgili inceleme başlattıklarını ifade eden Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın Bodrum-Milas Karayolu üzerinde 13 adedi özel bir reklam firmasına ait olmak üzere yaklaşık 20 civarında tabela tespit ettiklerini söyledi. Bu hafta içinde tabela sahiplerine tebligatların yapılacağını belirten Aydın, "Karara göre 15 günlük tebliğ süresini bekleyeceğiz. Eğer firmalar tabelalarını kaldırmazlarsa Belediye olarak gereğini yaparak biz kaldıracağız ve kaldırma ücretini firmalardan talep edeceğiz" dedi.

Özel bir reklam firmasına ait olan tabelaların tamamının Orman sınırları içinde yer alması, bu tabelalardan büyük bir kısmında Orman Genel Müdürlüğü'nün ilanlarının bulunması ve bu tabelaların yaklaşık 1 yıl kadar önce Orman İşletme Müdürlüğü'ne devredildiğinin iddia edilmesi nedeniyle görüşüne başvurduğumuz Mumcular Orman İşletme Şefi Yunus Aydın konu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

07.01.2009 tarihinde alınan kararda Bodrum Eski Kaymakamı Abdullah Kalkan, Bodrum Eski Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, Bodrum Mal Müdürü Hüseyin Görür, Karayolları Temsilcisi B.Bahadır Gökcan, Bodrum İlçe Özel İdare Müdürü Fatma Topan, Tapu Sicil Müdürü Fahri Kasap ile birlik Bodrum Orman İşletme Şefi B.Doğan Demir'in imzası bulunuyor.