MHP'Lİ BAŞKANLAR

Bodrum Yarımadası’nda görevde olan Milliyetçi Hareket Partili başkanlar “Ülkücüler”...

MHP'Lİ BAŞKANLAR
Bodrum Yarımadası’nda görevde olan Milliyetçi Hareket Partili başkanlar “Ülkücüler” filmini birlikte izledi.

Bodrum Cinemarine sinemalarında gerçekleşen film gösterimine; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran başta olmak üzere MHP belde başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Film gösterimi öncesinde konuşan MHP İlçe Başkanı Asım Başaran 1980'lerde ülkücülerin işkencelere maruz kaldığını ifade ederek, “Birçok zulümle karşılaştık. Ancak ülke sevdamızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Halil Sarı ve Bilal Kalyoncu’nun yönettiği, 1980 darbesi öncesi ülkücü hareket mücadelesini ve cezaevi güncelerini temel alan film; doğru bilinen yanlış tarihi gerçekleri, dönemin tanıklarının gözünden ve gerçeğe sadık kalarak aktarma hedefinde olan belgesel türünde bir çalışma. Değerlerine sahip çıkma amacı güden ekip, vatan toprağı için kendi canını feda etmekten kaçınmayan ülkücü harekete ve bu akımda sembolleşen kişi ve kurumlara bu belgesel film ile teşekkür etme hedefi de taşıyor.