MUĞLA VE DENİZLİ'DEKİ OPERASYONLARDA 15 KİŞİ GÖZALTINDA!

Önceki gün Muğla ve Denizli'de, Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik olarak...

MUĞLA VE DENİZLİ'DEKİ OPERASYONLARDA 15 KİŞİ GÖZALTINDA!
Önceki gün Muğla ve Denizli'de, Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik olarak yapılan operasyonlarda 13 olan gözaltı sayısı, 15'e yükseldi. Aranan 1 kişinin yurt dışında olduğu belirtildi. Bodrum'da çeşitli adreslerde yapılan aramalar ise gece geç saatlere kadar sürdü.

Aynı iddialar kapsamında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmaya istinaden alınan mahkeme kararına göre akşam saatlerinde Bodrum'da çok sayıda adreste yapılan aramalar ise gece geç saatlerde sona erdi. Çok sayıda polisin katıldığı aramalarda, gidilen adreslerde bulunan bilgisayar ve telefon gibi elektronik cihazların imajlarının alındığı, çeşitli evrak ve dosyaların incelendiği öğrenildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın dosya içeriği ile ilgili gizlilik kararı aldığı belirtilen soruşturma kapsamında şuana kadar herhangi bir gözaltı kararının bulunmadığı belirtiliyor.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından dün sabah, Muğla kent merkezi, bazı ilçeler ve Denizli'de eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda ise toplam 15 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri de operasyona destek verdi. Her iki kentte gün boyu farklı adreslerde yapılan operasyonlarda ilk olarak 13, ardından 2 olmak üzere toplam 15 kişi gözaltına alındı. Zanlıların isimlerinin S.Ç., H.T., R.T., M.A., H.G, A.K.A, F.K, E.Ö, Ş.Ç, S.H.Ü, S.U, Ö.D, T.K., M.K. ve M.F. olduğu öğrenildi. Aranan 1 kişinin ise yurt dışında olduğu belirtildi. Zanlıların 'Suç işlemek için örgüt kurma ve üye olma', 'Örgüte finansal destek sağlamak' ve 'Milli, dini ve insani duyguları istismar etmek suretiyle himmet adı altında yardım toplama' suçlamalarıyla gözaltına alındığı belirtildi. Zanlılardan birinin avukat, diğerlerinin ise işadamı olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan şahısların 'Paralel yapı'ya 3 milyon dolarlık maddi destek sağladığı öne sürülürken zanlılar bugün sağlık kontrolü için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Ardından zanlılar, sorgulanmak üzere tekrar emniyete götürüldü.