Muğla’da Gaziler Günü Kutlaması

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" unvanının verildiği günün 99. yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü, Muğla’da da törenle kutlandı.

Muğla’da Gaziler Günü Kutlaması

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın yanı sıra, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orman Gürün, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Cenk Düzgün, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı S.G. Kıdemli Binbaşı Süleyman Ercan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Askerlik Şube Başkanı Per. Yarbay Tuğran Akarsu, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Alsan, Türkiye Harp Malulü ve Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Muğla Başkanı Celalettin Emre, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurum müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı’na Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü ve Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Muğla Temsilciliği çelenkleri koyuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Kıbrıs Gazisi Süleyman Taşkesen tarafından yapıldı.

VALİ TAVLI, GAZİLERLE BİRARAYA GELDİ...

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Harp Malulü ve Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Muğla temsilcileri ile 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle makamında biraraya geldi. Gazilik unvanının, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük bir şeref olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, "kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatları siz gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Türkiye Harp Malulü ve Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Muğla temsilcileri ile bir süre görüşen Vali Orhan Tavlı, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür ve minnet duygularını ifade etti.