New York Times'dan, Bodrum Tavsiyesi

Dünya’nın en köklü basın kuruluşlarından The New York Times, Bodrum’u deniz kıyısında yaşamak isteyen evalıcılarının yeni keşfettiği yükselen 6 bölge arasında gösterdi.

New York Times'dan, Bodrum Tavsiyesi

ABD’nin Dünyaca ünlü basın organı The New York Times, Dünya genelinde ev almak isteyenlerin yeni keşfettiği denize kıyısı olan 6 yeri okurları ile paylaştı. Dün yayınlanan Shivani Vora imzalı haberde pandemi sonrası deniz kıyılarındaki evlere ilginin daha çok arttığı, Sotheby’s International Realty'nin sitesinde deniz kıyısındaki mülkler için 2020 Ocak'tan 23 Eylül'e kadar yapılan aramaların 2019’daki aynı döneme göre yüzde 72 artış gösterdiği ifade edildi. 

Dünya’da son dönemlerde öne çıkan deniz kenarındaki 6 yer sıralanırken Bodrum en başa konuldu. Oxford Economics'in ABD baş ekonomisti Gregory Daco, EXp Realty'nin başkanı Michael Valdes ve Spot Blue International Property'nin direktörü ve Türkiye uzmanı Julian Walker'ın değerlendirmelerinin yer aldığı haberde, Bodrum’la ilgili şu bilgi ve ifadelere yer verildi:

“Türkiye'nin güneybatısındaki Ege Denizi kıyısındaki Bodrum, birçok sahili ile güzel bir ortama sahip. Bir mülke sahip olmak için harika ve uygun fiyatlı bir yer. Yabancı yatırımcılara kapıları açık. Güneşli gün sayısı çok fazla. Sağlık imkanlarına, marketlere, havalimanına erişim imkanı var. Bodrum Yarımadası boyunca daireler, villalar, tatil köyleri var. En lüks yer, marinası ve kalabalık olmayan sahilleri ile bilinen Yalıkavak. Şehir merkezine uzak mahallelerdeki daireler 55.000 dolar gibi düşük bir fiyata satılırken, villalar 200 bin ila 250 bin dolar arasında.”

Listede Bodrum’la birlikte İspanya’nın Mallorca, Portekiz’in Cascais, Belize’nin Ambergris Caye, Kosta Rica’nin Manuel Antonio ve ABD’nin Bluffton kenti yer aldı.