O KAVŞAK TEHLİKE SAÇIYOR!..

Bitez Mahallesi’nde iki caddenin kesiştiği kontrolsüz kavşakta sık sık trafik kazaları...

O KAVŞAK TEHLİKE SAÇIYOR!..
Bitez Mahallesi’nde iki caddenin kesiştiği kontrolsüz kavşakta sık sık trafik kazaları yaşanıyor. Önlem alınmayı bekleyen kontrolsüz kavşak, tehlikeye davet çıkarıyor.

Bitez Mahallesi Gavaklısarnıç Caddesi ile Saldır Şeyh Caddesi’nin kesiştiği kontrolsüz kavşakta sık sık trafik kazaları yaşanıyor. Vatandaşlar yoğun araç ve yaya trafiğinin mevcut olduğu noktaya, önlem alınmasını istiyor. Bölgedeki kimi esnaflar da kavşak ortasına yapılacak bir refüjün bile yaşanan kazaların sayısının düşüreceğini ifade ediyor.

O kazalardan biri de akşam saatlerinde meydana geldi. Gavaklısarnıç Caddesi üzerinde seyreden 48 V 7011 plakalı otomobil, Saldır Şeyh Caddesi’ne dönüş yaptığı sırada arkadaşı ile birlikte yolun karşısına geçmeye çalışan Kazakistan uyruklu Samara Baatyrbek Kyzy isimli genç kıza çarptı.

Vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle yaralanan genç kız, kaza mahalline gelen 112 Acil Sağlık ambulansına alınarak Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Samara’nın sağlık durumunun iyi olduğu ve hastaneden taburcu edildiği bildirildi.

Polis kazayla ilgili inceleme yaptı.