Olumsuz Haberler Ters Tepti!

Bodrum'da faaliyet gösteren bazı ultralüks tesislerin fiyatlarından hareketle ilçenin çok pahalı olduğu yönündeki haberlerin önce ulusal, sonrasında yabancı basında yer almasıyla birlikte, ilçeye olan merak ve talebin arttığı ifade edildi.

Olumsuz Haberler Ters Tepti!

Geçtiğimiz haftalarda ulusal basında fahiş fiyat haberleri ile yer alan Bodrum, İngiltere, Hollanda ve Belçika medyasında da gündem olmuştu. Haberlerde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Biz turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz” ifadesinin bağlamından koparılarak kullanılması dikkat çekmişti.

Bodrum Tanıtım Vakfı(BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan, yapılan pahalılık haberlerinin ardından başta İngiltere olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde Bodrum'a yönelik ilgi ve merakın arttığını dile getirdi.

Yurt dışında yapılan haberler üzerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da haberlerin çıktığı ülkelerin büyükelçilerine iyi niyet mektubu göndererek Bodrum'u anlattı. Aras'ın "Turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz” ifadesi ile asıl söylemek istediğinin amacı dışında kullanıldığını büyükelçilere ve gazetelere mektup göndererek anlattı.

KÖTÜ HABERLER TERS TEPTİ

Bodrum Tanıtım Vakfı(BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan çıkan olumsuz haberlerin Bodrum'a yönelik talebi arttırdığını ifade ederek şunları kaydetti:

“Bodrum'daki pahalı adisyonlarla ilgili haberler hem ulusal hem de uluslararası basında büyük yankı uyandırdı. Sonuçta Bodrum'u sevenler, Bodrum'a aşık olanlar ve Bodrum'a tatile gelenler çok iyi biliyor ki Bodrum bir destinasyon olarak mutlu kalplerin yaşam alanı olarak her bütçeye, her keseye, her imkana uygun tatil olanağı sunmakta. İlk başta olumsuz gibi görünen bu etkiler kısa sürede dağıldı. Bodrum ekonomisi ve turizmi için çok önemli olan, bizim için çok önem taşıyan can damarı olan turizm ekonomimiz, Kovid-19'un tüm etkilerine rağmen ayakta kalmaya devam edecek. Şu anda Bodrum'da her keseye uygun tesis ve imkanlar bulunmakta. Bir takım haberler çıktı pahalılıkla ilgili biz bunlarla ilgili vakıf olarak gerekli başvurularımızı, bilgilendirmelerimizi yaptık. Hem bu haberlerin çıktığı mecralarda, hem de uluslararası bütün kanallarda Bodrum'un ürün çeşitliliği ile ilgili teknik bilgileri tüm kanallara yaydık. Şu anda özellikle bu haberlerden sonra Bodrum'a daha fazla ilgi oldu ve daha çok arandığına dair bilgiler ulaşıyor bize.”

ÜST DÜZEY ÖNLEMLER ALINDI

Ceylan, ilçede koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili üst düzey önlemlerin alındığını da sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

“Bodrum hijyen ve sağlık konusunda işletmelerin en çok duyarlılığa sahip olduğu bölgelerden biri. Bakanlığımızın belirlediği kurallar çerçevesinde tüm otellerimiz önlemlerini en üst düzeyde aldı. Herkes bu kurallara maksimum seviyede uyuyor. Tüm misafirlerimiz tüm dostlarımız gerek küçük tesislerde, gerekte büyük tesislerde hiçbir endişe yaşamadan hijyen kurallarına uygun bir şekilde tatillerini huzur ve keyif içerisinde geçirebilirler.”