SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 17:03:44' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 17:03:44' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=17 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660271

SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ'NDE 2 ETKİNLİK BİRDEN

Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler...

SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ'NDE 2 ETKİNLİK BİRDEN
Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Oldukça yoğun bir etkinlik programı olan merkezde geçtiğimiz günlerde ard arda iki etkinlik gerçekleştirildi.

Merkezde düzenlenen etkinliklerden ilki “Kutsal Mekânların Mimari Dile Yansıması” adlı bir konferanstı. Yüksek Mimar Meral Oğuz ve Yüksek Mimar Murat Erdal'ın konuşmacı olarak katıldığı ve yaklaşık 30 kişinin izlediği konferansta Turgutreis'de bulunan tarihi kiliselerin fiziki durumu, mimarisi ve dini önemleri anlatıldı.

Konferansta Turgutreis Belde sınırları içerisinde yer alan Peksimet Köyü’ndeki kutsal sayılan mekânlar ele alındı. Konferansın amacı hakkında bilgiler veren Meral Oğuz “Yerel mimaride henüz uygulama sürecine geçmemiş projeler vasıtasıyla içinde yaşadığımız kültürel değerlerin anlamını ve şimdiki durumları hakkında bilgiler vererek bir farkındalık yaratmaktır ” dedi.

Oğuz, Peksimet Köyü ve Kadıkalesi'ndeki kiliseler hakkında fotoğraflı sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Eserlerin yıllar geçmesine rağmen orjinal hallerini halen koruduklarının altını çizdi.

3 BOYUTLU KAT’I SANATI SERGİSİ

Sabancı Kültür Merkezi'ndeki bir başka sanat etkinliği ise unutulmaya yüz tutmuş 3 boyutlu Kat'ı Sanatı sergisi idi. Mihrinur Gülal, Günsu Atalay ve Serdar Atalay’ın Mavi Sanat Galerisi'ndeki “3 Boyutlu Kat'ı Sanatı” sergisinin açılışını Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk yaptı. Sergideki eserler büyük beğeni topladı.
Sanatçılardan Mihrinur Gülal uğraştıkları sanat dalı ve sergi ile ilgili şunları söyledi;

"Kat’ı sanatı keserek yapılan bir süsleme sanatı. Biz üç arkadaş 15.yy dan bu yana unutulmaya yüz tutmuş olan Kat’ı Sanatını yeniden yaşatmak ,insanlara öğretmek ve zevklerimizi tatmin etmek için çalışmalara başladık. Bu sanatı yapmaktan büyük bir keyif alıyoruz" dedi.

Turgutreis Belediyesi Başkanı Mehmet Dinçberk sanatçılara başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 51 eserden oluşan 3 Boyutlu Kat’ı Sanatı sergisi ziyaretçiler tarafından da çok beğenildi. Sergi 01 Nisan tarihine kadar ziyarete açık kalacak.