SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU MUĞLA'DA...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla, Marmaris ve Bodrum'da yapılacak olan yeni...

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU MUĞLA'DA...
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla, Marmaris ve Bodrum'da yapılacak olan yeni devlet hastanelerinin müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu, "Kurban Bayramı öncesinde Muğla Devlet Hastanesi'nin temelini atmayı hedefliyoruz. Marmaris'in vizyonuna hitap edecek yeni bir devlet hastanesi çalışmalarında da sona gelindi. Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili arsa sorununu da çözdük. Bu hastanenin de ihale aşamasına geçildi" dedi.

Muğla programı kapsamında AK Parti Marmaris İlçe Binası'nı ziyaret eden Müezzinoğlu, partilileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Müezzinoğlu, Muğla'da bakanlıklarının sağlık alanındaki hizmetlerini ve çalışmalarını değerlendireceklerini söyledi. Marmaris'in vizyonuna hitap edecek yeni bir devlet hastanesi çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Müezzinoğlu, sadece Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bir arsa sorunu kaldığını dile getirdi. Müezzinoğlu, arsa sorunu çözüldüğünde hızla ihale sürecine geçileceğini kaydetti. Muğla'ya da yeni bir devlet hastanesi yapılacağını açıklayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Kurban Bayramı öncesinde Muğla Devlet Hastanesi'nin temelini atmayı hedefliyoruz. Uygulama projesi üzerinde arkadaşlar çalışıyor. Proje tamamlandığında ihale sürecini başlatacağız. Muğla'nın hak ettiği ve uzun süre gelgitler yaşandığı için ihalesi yapılamayan devlet hastanesi projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Her türlü sorun çözüldü, iş bize kaldı. Artık hiçbir bahane yok" dedi.

Müezzinoğlu, hastanenin 2 yıl içinde tamamlanarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamasını planladıklarını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı olarak artık hastanelerle ilgili modern kelimesini fazla kullanmak istemediklerini vurgulayan Müezzinoğlu, "Çünkü artık özel sektör bizimle yarışmaya başladı. Yeni hastanelerimizin çok güzel projeleri var. Muğla Devlet Hastanesi'nin mimari projesi de örnek olacak güzellikte" diye konuştu.

Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili arsa sorununu da çözdüklerini anlatan Müezzinoğlu, bu hastanenin de ihale aşamasına geçildiğini ve bu yıl içinde ihale edileceğini belirtti. Türkiye'nin sağlıkta kat ettiği mesafeye de değinen Müezzinoğlu, "Daha önce insanlarımızın rüyasında bile görse inanamayacağı ambulans helikopterler, ambulans uçaklar veya yüzen hastaneleri bu ülke halkının hizmetine sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ziyarette kendisine eşlik eden AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Ali Boğa ve AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ile birlikte Marmaris'ten ayrılarak Muğla'ya gitti.