SAHİL GÜVENLİK KOMUTANI BODRUM'DA

Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Dülger, Ege Bölge Komutanı Deniz Kurmay Albay...

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANI BODRUM'DA
Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Dülger, Ege Bölge Komutanı Deniz Kurmay Albay Şadi Murat ve beraberindekilerle incelemelerde bulunmak üzere Bodrum'a geldi.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ı makamında ziyaret eden Dülger, Bodrum Kaymakamlığı anı defterini imzaladı. Dülger, deftere, ''Çok özel bir günde ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde bulunmak mutluluğu içindeyim'' diye yazdı.

Gazetecilerin ziyaret sebebini sorması üzerine, Tümamiral Dülger, ''Bu bölgedeki Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarını incelemek ve denetlemek için geldim'' dedi. Tümamiral Dülger, insan kaçaklığıyla ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi;

''Bu bölgede geçiş noktalarında aldığımız yoğun önlemler var. Sürekli dolaşan botlarımız var. 24 saat esasına göre geçiş noktalarının hemen hemen hepsi tutulmuş durumda. Bu alınan önlemler sayesinde insan kaçakçılığı yönünde yukarı kuzeye, Yunanistan sınırına kaydığını görüyoruz. Orada da zaten Yunanistan'ın aldığı önlemleri herkes biliyor.''

Ziyarette Tümamiral Dülger, Kaymakam Gödekmerdan'a plaket verdi. Gödekmerdan ise Tümamiral Dülger'e Bodrumlu seramik sanatçılarının yaptığı bir seramik ile bazı yöresel ürünleri sundu.

Ziyaret hakkında gazetecilere bilgiler veren Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, sahil güvenlik komutanının kendisine bağlı birlikleri denetlemek için Bodrum'a geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu vesileyle kaymakamlığımıza ziyarette bulundular. Sahil Güvenlik ile ilgili hususları değerlendirme imkânı bulduk kendileriyle. Öğleden sonra çeşitli denetlemelerde bulunacak çeşitli birliklerimizi ziyaret edecek. Ondan sonra ilçemizden ayrılacak" dedi.