Sesini Duyunca Gözyaşlarına Boğuldu!

Bodrum'da dağda kaybolan 72 yaşındaki İngiliz turist Wal Bruke, otelinde bulundu. Eşi ise sevinç gözyaşlarına boğuldu. 

Sesini Duyunca Gözyaşlarına Boğuldu!

Bodrum'da dağda kaybolan 72 yaşındaki İngiliz turist Wal Bruke, otelinde bulundu. Eşi ise sevinç gözyaşlarına boğuldu. 

İngiltere’nin Leeds kentinden Bodrum’a tatile gelen 72 yaşındaki İngiliz turist Wal Bruke eşi Carol Bruke ile birlikte Pedesa bölgesindeki dağlık alanda yürüyüş yapmaya çıktı. Bir süre sonra yorulan eşi Carol Bruke biraz dinlenmek istediğini söyleyip bir ağacın dibine oturdu. Wal Bruke ise biraz daha yürüyüş yapacağını söyleyerek eşine oturduğu yerde beklemesini söyledi. 

Bulunduğu yerde 2 saat bekleyen Carol, kocası geri dönmeyince Pedesa Kalesinin bulunduğu bölgeye gelip güvenlik görevlisinden yardım istedi. 

İhbarı değerlendiren polis, AFAD, AKUT, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri dağda arama kurtarma çalışmasına başladı. Turisti bulmak için ayrıca drone kaldırıldı. Geniş bir alana yayılan ekipler, her yeri didik didik aradı fakat turisti bulamadı. O esnada oldukça endişeli olduğu görülen Carol Bruke, gözyaşları içerisinde gelecek bir haberi bekledi.

SESİNİ DUYUNCA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bir süre sonra polise gelen telefonda kayıp İngiliz turistin oteline döndüğü bilgisi verildi. Polis, bulunan kişinin Wal Bruke olup olmadığını teyit etmek için telefonu eşine verdi. Telefonda kaybolan eşinin sesini duyan Carol Bruke, bu sefer sevinç gözyaşlarına boğuldu. İngiliz kadın sevinçten arama kurtarma ekiplerine sarıldı. 

Polis, daha sonra kadını konakladıkları Bardakçı Koyu’ndaki oteline götürdü. 

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Wal Bruke, “Yaptığım bir hataydı. Yolun yarısına geldiğimizde eşimi bırakıp tepeye çıktım. Fakat aşağı indiğimde her şey çok farklıydı. Kayboldum. Biraz etrafta dolandım ve dereden yolu bulmaya çalıştım. Daha sonra geniş bir yol buldum ve Torba’ya indim. Orada çok iyi bir adam vardı, beni motosikleti ile taksiye kadar götürdü. Para verdim, kabul etmedi” diye konuştu.