Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Yarımadası'nda başlattığı 103 bin metre kanalizasyon çalışmasının ardından sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Akyarlar ve Turgutreis’te başlayan sıcak asfalt çalışmalarının 5 km’si tamamlandı.

Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’un en büyük ihtiyaçlarından birisi olan kanalizasyon sorunu çözmek için 103 bin metre çalışma gerçekleştirdi. Kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından ekipler sıcak asfalt çalışmalarına başladı. 

Bodrum'da birçok faklı mahallesinde gerçekleştirilecek olan üstyapı çalışmaları 131 Milyon 992 bin TL'ye mal olacak. Çalışmalar kapsamında 26 bin metre sıcak asfalt ve 32 bin metrekare kaldırım çalışması gerçekleştirilecek. Ekipler, Akyarlar ve Turgutreis bölgesinde 5 km’lik sıcak asfalt çalışmasını tamamlarken, sıcak asfalt çalışmaları Atatürk Caddesi ve Turgut Özal Caddelerinde devam edecek.   
 
Proje kapsamında Torba, Yalıkavak, Turgutreis, Akyarlar ve Bağla Mahallerinde, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan 58 kilometrelik yol ağının gerekli görülen 26 kilometrelik kısmında sıcak asfalt ve kaldırım çalışmaları gerçekleştirilecek.