SICAK HAVA BUNALTIYOR

Afrika'dan gelen sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklık değerleri mevsim normallerinin...

SICAK HAVA BUNALTIYOR
Afrika'dan gelen sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklık değerleri mevsim normallerinin üzerine çıktı.

Bodrum'da termometreler 36 dereceye kadar yükseldi ancak zaman zaman %60 lara varan nem oranı yüzünden sıcaklık iyice etkisini gösterdi. Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle sıcaklıklar mevsim normallerinin 3 ile 7 derece üzerinde seyrediyor.

Tatil için Bodrum'u tercih eden yerli ve yabancı turistler sıcak havanın etkisinden kurtulabilmek için 26 derece ölçülen deniz suyunda serinlemeye çalışıyor. Sahillerde yüzerek serinlemeye çalışan tatilcilerin yanı sıra bazı turistler günlük tekne turlarını tercih ediyor. İşletmelerde çalışan ve denize girmeye fırsat bulamayan personel ise hortumla birbirlerini ıslatarak serinliyorlar.

Cumhuriyet Caddesinde bir işletme personeli olan ve hortumla serinlemeye çalışan Ramazan Taş, "çalışıyoruz burada yanıyoruz, çok sıcak piştik. 24 saat kendimizi hortumla sulasak kendimizi kesmiyor bizi" dedi.

Başka bir işletme çalışanı Mehmet Şirindoğan ise "Havalar çok sıcak, oturduğumuz yerde terliyoruz çünkü, baya bir kesti bu sıcaklar bizi. Bakalım nereye kadar devam edecek.İnşallah Eylül´ün 15 inde serinler biraz havalar onu temenni ediyoruz" dedi.

Bu arada yetkililerden alınan bilgilere göre sıcaklıkların önümüzdeki günlerde mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.