SÜRAT TEKNESİ ALEV ALEV YANDI; 2 YARALI!

Bodrum’da sabaha karşı alev alan sürat teknesi dakikalar içesinde battı. Teknede...

SÜRAT TEKNESİ ALEV ALEV YANDI; 2 YARALI!
Bodrum’da sabaha karşı alev alan sürat teknesi dakikalar içesinde battı. Teknede bulunan ve yangın esnasında yaralanan 2 kişi ise canlarını zor kurtardı.

Bitez Mahallesi açıklarında demirli bulunan 7 metre uzunluğundaki Aşkın-1 isimli sürat teknesinde sabah saat 05.30 civarında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama yaşandı. O esnada teknede bulunan ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan Olgun Yıldırım ve Gökhan Karalıoğlu denize atladı. Vücutlarının büyük bölümünde yanıklar oluşan Yıldırım ve Karalıoğlu limanda bulunan vatandaşlarca kurtarıldı.

Yangını fark eden çevredeki tekne sahipleri, durumu sahil güvenlik, itfaiye, polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. 112 Acil Sağlık ambulansına alınan yaralılar Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı "TCSG-101" numaralı bot, alev topuna dönen sürat teknesine su sıkarak denizden müdahale etti. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınabilen yangında, kullanılamaz hale gelen tekne battı.

Basın mensuplarına yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Bitez Liman Müdürü Ali Özdamar "Bitez Limanına kayıtlı değil alargada bulunuyor. İşte bizde limana kayıt etmiyoruz bu tip tekneleri çünkü kaçakçılık şüphesiyle bu tekneler her zaman sıkıntılı oluyor. Bir anda ufak bir patlama olmuş ama ne olduğunu tam anlayamadık. 2 kişi yanmış, yüzde 35 oranında vücutlarında yanık tespit edilmiş. İkisi de patlama esnasında teknedelermiş" dedi.

Polis ve sahil güvenlik ekipleri bölgede inceleme başlattı.