TEKNE KAPTANI TRAFİK KAZASI YAPTI, BİR KİŞİ ÖLDÜ!

Kızılağaç Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti. Bodrum-Yalıçiftlik...

TEKNE KAPTANI TRAFİK KAZASI YAPTI, BİR KİŞİ ÖLDÜ!
Kızılağaç Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Bodrum-Yalıçiftlik karayolu üzerinde meydana gelen kaza, yolun karşısına geçmeye çalışan Hatice Top isimli kadına Batur Ökten'in kullandığı 48 TP 917 plakalı otomobilin çarpmasıyla meydana geldi.

Sabah saatlerinde işine gitmek için Kızılağaç Mahallesindeki evinden çıkan 61 yaşındaki Hatice Top, yolun karşı şeridine geçmek isterken Bodrum istikametinden gelen Batur Ökten'in kullandığı otomobilin çarpmasıyla havalanarak yere düştü. Kanlar içinde yere yığılan Hatice Top'un yardımına ilk olarak çevreden gelen vatandaşlar koştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ilk yardım ekiplerinin müdahalesi de yetersiz kalınca Hatice Top olay yerinde hayatını kaybetti.

İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik ve Asayiş ekipleri olay yerinde güvenlik tedbiri alarak gerekli incelemelerde bulunurken yol bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Olay yerinin hemen yanında bulunan bir markette oturduğu sırada kazayı gören bir vatandaş, " Ben gazete okuyordum, kafayı bir çevirdim fren sesiyle baktım havada gördüm kadını, kafasının üzerine düştü orada kaldı. Bu sağ şeritten vuruyor, kadın sol şeride geçiyor kazadan sonra. Benim gördüğüm bunlar" dedi.

Kazaya karışan tarafları tanıyan Ergün Mıstık ise çok üzgün olduğunu belirterek şunları söyledi;

"Bu kadın zaten her zaman burada bekliyordu. Zaman zaman benimde Bodrum'a bıraktığım oldu kendisini. Bugün böyle bir talihsizlik yaşamış. Vuran kişide arkadaşımız, Batur Ökten, daha dün beraberdik, kaptan kendisi Yalıçiftlik tersanesinde. Oraya giderken, nasıl geliştiği konusunda bir bilgim yok ama tahminim hız yüzünden. İşe geç kaldı, patronuna yetişecekti falan gibi düşünüyorum" dedi.

Tekne kaptanı olduğu öğrenilen sürücü Batur Ökten jandarma ekiplerince gözaltına alınırken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.