TEOG SINAVINDAN ZAFERLE ÇIKTILAR

2014 yılı 8.Sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınav sonuçlarına göre, Bodrum'un...

TEOG SINAVINDAN ZAFERLE ÇIKTILAR
2014 yılı 8.Sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınav sonuçlarına göre, Bodrum'un ilk 10 sırasını oluşturan öğrencilerden 6'sı Merter Koleji'nde eğitim gören Anafen FEM Dershanesiden çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 200 bin 8. sınıf öğrencisine düzenlenen merkezi sınav sonuçları geçtiğimiz gün açıkladı.

Açıklanan sonuçları değerlendiren Merter Koleji Ortaokul Müdürü Osman Sargın, "2014 TEOG sınav sonuçları açıklandığı zaman Bodrum'da dereceye giren ilk 10'daki öğrencilerin 6'sı bizim okulumuzdan çıktı. Bunlardan birisi Bodrum 1.'si, diğerisi ise Bodrum 3.'sü oldu. Tüm öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmen arkadaşlarımızı ve velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Öğrencilerinin başarısına ve sevincine ortak olan Anafen FEM Dershanesi Müdür Yardımcısı Muhammet Aldemir, dershanenin faaliyete geçtiği günden bu yana önemli bireysel ve kitlesel başarılara imza attıklarını ifade ederek "Bu bir ekip işi öğretmenlerimizin fedakarlığı ve öğrencilerimizin çalışmaları sonucunda bu yılda 2014 TEOG sonuçlarına göre güzel bir başarıya imza atmış olduk" dedi.

TEOG Sınavı Bodrum birincisi Bensu Arı sınavlara disiplinli bir şekilde çok çalıştığını ve Galatasaray Lisesine girmeyi çok istediğini söyledi. Bu önemli yarışta büyük bir başarıya imza atan Bodrum 3.'sü Selahattin Emre İlker ise başarısını düzenli ve dengeli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

Birinci olan Bensu'nun annesi Şerife Arı ise çok mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdi. Arı, öğretmenlere, okul ve dershane yetkililerine teşekkür etti.

Çocuklarının başarısıyla mutlu olan velilerden Hamdi İlker, çocuklarının başarısında okulun ve dershanesinin payının büyük olduğunu söyledi. İlker, "Bodrum'da ilk 10'a giren öğrencilerin arasında, Merter Koleji ve Anafen FEM Dershanesinden çıkması ayrıca sevinç verici bir şey. Doğru bir karar vermişiz ve çocuklarımızda doğru bir eğitimle bu başarıyı yakalamışlar. Mutluyuz ve gururuyuz" dedi.