Töre, Görevinden Alındı İddiası

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin görevinden alındığı, yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürünün getirildiği iddia edildi.

Töre, Görevinden Alındı İddiası

Mebpersonel’de yer alan habere göre; okul müdürlerine baskı uyguladığı iddiaları ile gündeme gelen ve Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’ın kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesi nedeniyle hakkında mobbing iddialarıyla suç duyurusunda bulunulan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı.

Pervin Töre yerine ise Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.

Pervin Töre Kimdir?

Doğum yeri Erzurum’dur. İlk ve ortaokulu Erzurum’da okudu. Erzurum’da başladığı lise eğitimine İzmir de devam ederek İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünde tamamladı. Öğretmenliğe Trabzon Of Lisesi´nde başladı. Daha sonra İzmir Namık Kemal Lisesi Kimya Öğretmenliğine atandı. Aynı lisede Müdür Yardımcılığı ve Müdür Vekilliği görevlerini yapan Töre, mezun olduğu İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne atandı. Pervin Töre, 2012 yılı Ocak ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanarak göreve başladı. Sırasıyla, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan TÖRE, 2018 yılının Temmuz ayında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Pervin TÖRE evli ve bir çocuk annesidir.