TÜLOV’dan Anıtkabir’e Davet

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) Bodrum Temsilciliği, 10 Kasım’da Anıtkabir’e gidiyor.

TÜLOV’dan Anıtkabir’e Davet

TÜLOV Bodrum Temsilcisi Remzi Kazmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret edeceklerini ve dileyenlerin kendilerine katılabileceklerini söyledi. 9 Kasım akşamı saat 20.00’da Bodrum Belediyesi önünden hareket edeceklerini dile getiren Kazmaz, katılmak isteyenlerin “0532 215 40 32” numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Türkiye'nin ulusal birliği, bölünmez bütünlüğü ilke ve hedefleri doğrultusunda tüm alanlarda ülke ve dünya halklarının bilgilendirilmesi ve laik demokratik kazanımların korunması ve geliştirilmesi kendine şiar edinen TÜLOV Muğla Bodrum Temsilciliği olarak 10 Kasım'da Atamıza gidiyoruz. Ömrü savaşlarda, cephelerde geçmiş, memleketi ipten almış, ülkenin bağımsızlığını, teminat altına almış Mustafa Kemal Atatürk'ümüzü anmak bu ülkenin yurttaşları olarak hepimizin görevidir. 

"Türk devleti halk devletidir, halkın devletidir. Şahıs devletidir değildir" diyen Atamızın bu şiarı doğrultusunda çalışmak, demokrasi laiklik ve Atatürk düşmanlarıma karşı durmak, genç kuşakların bu doğrultuda yetişmesi için çalışan TÜLOV bir kez daha Atamızın huzurunda olacak. 

Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşaması için birçok yeniliğe imza atan ve müthiş bir devrim hareketi başlatan, gelecek kuşaklara büyük ve çok anlamlı bir miras bırakan cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 84. yılında Anıtkabir'deki istirahatgahında tüm demokrasi sevdalısı çocuklarımız,  gençlerimiz ve halkımızla el ele birlikte anacağız.”