TÜLOV'dan Cumhuriyet Paneli...

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV) tarafından; “Yüzyılın çağrısı, ikinci yüzyıla girerken Cumhuriyet’in kazanımları” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

TÜLOV'dan Cumhuriyet Paneli...

28 Ekim günü saat 18.00’da Trafo Kafe’de gerçekleştirilecek ve Ali Rıza Özer’in moderatörlüğünü üstleneceği panele; gazeteci yazarlar Serpil Yılmaz ve Barış İnce konuşmacı olarak katılacak. 

Panel ile ilgili Kent Haber’e konuşan TÜLOV Bodrum Şube Temsilcisi Remzi Kazmaz, tüm vatandaşları paneli izlemeye davet ederek şunları söyledi:

“Cumhuriyet ile birlikte birçok kazanımlarımız oldu. Bunların başında TÜLOV’un da sıkı sıkıya sarıldığı laiklik. Bu kazanımlara, Cumhuriyet’in temel ilkelerine karşı yıllardan beri bir saldırı var. Biz de bu kazanımları bir kez daha halka anlatmak, korumak istiyoruz. Bu amaçla TÜLOV Bodrum Şube Temsilciliği olarak Bodrum Belediyesi ile birlikte Trafo’da bir etkinlik yapacağız.”

Bodrum Belediyesi ile birlikte öğrencilere yurt yapılması ve burs verilmesi konusunda da çalışmalarının sürdüğünü aktaran Kazmaz, “Hatta geçenlerde üniversite öğrencilerine toplu taşıma konusunda TÜLOV’un önerisiyle Bodrum Belediyesi yardımcı oldu. Amacımız, gençliğimizin demokratik ve laik bir Cumhuriyette yetişmesini sağlamak.” dedi.