Tüm Yaş Gruplarında Şampiyon Oldular

Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü, tüm yaş gruplarında şampiyonluk elde ederek tarihi bir başarıya imza attı.

Tüm Yaş Gruplarında Şampiyon Oldular

Muğla altyapı futbolunun son yıllardaki en başarılı takımı Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü bu sezona damga vurdu. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan U14 ligi şampiyonluğunun ardından U11 ligini zirvede bitiren Bodrumlu futbolcular, U12 liglerinde de grup şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attılar. 

U13 liginin pandemi kısıtlaması sebebiyle yapılmadığı sezon 3 altyapı liginde de şampiyonluğu elden kulübün başarılı sporcuları daha büyük kulüplere transfer olmuştu. Kulübün 2009 doğumlu sporcusu Utku Emre Kırtay Altınordu FK Kulübüne, 2007 doğumlu sporcusu Mehmet Aşkın Ekiz ise Ümraniyespor’a gitmişti. 

Kulüp Başkanı Kanat Özsert, başarının ekip işi olduğunu dile getirerek şöyle dedi:

“Ortakent ile yolculuğumuz çok büyük başarılarla ve kupalarla geçiyor. 2021-2022 sezonuna Türkiye’nin futbolcu fabrikası Altınordu ve Süper Lig’in yeni temsilcisi Ümraniyespor’a çok değerli sporcularımızı transfer ederek başladık. Ardından sırasıyla U14, U11 ve U12 liglerinde şampiyon olarak katıldığımız bütün yaş gruplarında kupanın sahibi olduk. U13 ligi federasyonun kararı ile pandemi kısıtlamalarından dolayı bu sezon oynanmadı sporcularımızın daha fazla maç yapması adına U13 liginin de oynanmasını çok isterdim. Başarı her zaman ekip işidir. Başarılarımızın mimarlarından Muharrem Dilbil ve Ferhat Özcan hocalarıma çok teşekkür ederim. Hep beraber çok büyük bir emek veriyoruz. Ayrıca kulübümüzün en büyük destekçilerinden olan Mehmet Kocadon ve Mahmut Kocadon başta olmak üzere Ahmet Aras, Halil Karahan, Mehmet Ayaz ve Başar Bıyıklı’ ya çok teşekkür ederim. Bu zor şartlar altında bize verdikleri destekler çok önemli.”