TURİZMCİLER YASAĞIN UYGULANMAMASINDAN ŞİKAYETÇİ!

Mayıs ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde ilçede turizm hareketliliği başladı....

TURİZMCİLER YASAĞIN UYGULANMAMASINDAN ŞİKAYETÇİ!
Mayıs ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde ilçede turizm hareketliliği başladı.

Bodrumlu otel işletmecileri 2014 Bodrum turizm sezonundan oldukça umutlu. Ancak işletmeciler 15 Mayıs'ta uygulanmaya başlandığı açıklanan inşaat yasağına bazı müteahhit firmaların uymadığını, bundan dolayı da turizmin kötü etkileneceği görüşünde.

Bodrum Bay Resort Genel Müdürü ve turizmci Bülent Bayrakçı, tesislerini 1 Mayıs'ta faaliyete geçirdiklerini belirterek, sezondan beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyerek, "Tesisimizi 1 Mayıs'ta açtık. Yoğun bir tadilat sürecinden sonra açtık. Beklentimiz bu sene geçen seneye göre daha iyi olması. Şuanda görüntüler böyle, geçen yılın yüzde 10 üzerinde bir artış var. İnşallah bu bütün Bodrum'a böyle yansır" dedi.

Otellerinde ağırlıklı olarak Hollanda, Belçika, Rus, Fransız ve Türk misafirleri ağırladıklarını ifade eden Bayrakçı, şöyle konuştu:

"En büyük temennimiz Bodrum'da sezonu uzatmak, hatta 12 aya çıkartmak. Ama bu kademe kademe olacak bir şey. Öncelikle 8 ay, ardından 12 ay, tek temennimiz bu. Çünkü Bodrum iyi bir potansiyel ve doğal bir marka olmuş bir yer. İnşallah burada sezon uzayacaktır diye düşünüyorum" dedi.

İlçede 15 Mayıs tarihi itibariyle inşaat yasağının başlamasına rağmen inşaat faaliyetlerinin halen sürdüğünü ve bu yasağa uymayan firmaların olduğunu ifade eden Bayrakçı, yetkililere çağrıda bulunarak sözlerini şöyle tamamladı:

"İnşaat faaliyetleri Bodrum'un turizm sezonunu kesinlikle çok etkiliyor. Bizler otelciler olarak, turizmciler olarak turizmi uzatmak için uğraşıyoruz ama maalesef inşaat yasağı 15 Mayıs'ta ancak bu tarihi geçmemize rağmen halen çevrede, Bodrum'un birçok yerinde inşaat faaliyetlerinin devam ettiğini görüyoruz. Bizler turizmci olarak sezonu uzatmak isterken bu ters görüntüler turizmi olumsuz olarak etkiliyor. Yetkililerin bu konuda önlem alması gerekiyor" dedi.