TÜRKİYE'NİN T'Sİ TARTIŞILIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2007 tanıtım kampanyası içerik olarak beğenilmedi....

TÜRKİYE'NİN T'Sİ TARTIŞILIYOR
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2007 tanıtım kampanyası içerik olarak beğenilmedi. Çeşitli turizm dernekleri ve seyahat acentaları, Turkey logosu üzerinde bulunan t harfininin kaldırılarak yerine kollarını yanlara açmış insan figürleri kullanılmasını eleştiriyor.
Bu yıl Türkiye tanıtım bütçesi için 120 milyon dolar ayrıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2007 tanıtım kampanyası içeriğinde çeşitli tanıtım filmleri ve afişler hazırlatıldı. Önümüzdeki günlerde Avrupa ve Türkiye'de turizm bölgelerinde dağıtımı yapılacak olan afişlerde kollarını iki yana açan insan figürleri kullanıldı.
Tanıtım kampanyaları her yıl farklı firmalara yaptırıldığı için eleştiriliyor. Bu yılki tanıtım afişlerinde yer alan insan figürlü t harfi ne kadar başarılı olacak bunu önümüzdeki turizm sezonunda göreceğiz.
TÜRSAB Bodrum Başkanı Nasuh Demir, tanıtım kampanyasına erken başlanmasını desteklediklerini ancak çalışma yapılmadan önce kendilerine danışılması gerektiğini vurguladı. Demir, 'Bölgesel komiteler oluşturularak fikirler alınmalıydı, afişlerde kullanılan insan figürünün Türkiye'ye turizm anlamında kazanç getireceğini düşünmüyorum, hiçbir şey ifade etmiyor' dedi.
Bodrum Turist Rehberleri Derneği Başkanı Neşe Gökbel de, yazı ile insan figürlerini karıştırmanın Türkiye'nin imajına katkı sağlamayacağını ifade etti ve 'Yazı bozukluğu var ne olduğu anlaşılmıyor' dedi.