TÜRSAB Bodrum’dan, Eğitime Destek

TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 18 bilgisayar bağışladı.

TÜRSAB Bodrum’dan, Eğitime Destek

TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu üyelerinin bağışlarıyla Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne alınan 18 adet dizüstü bilgisayar, sabah saatlerinde okula getirildi. Atölyede masalara yerleştirilen bilgisayarlara, seyahat acentası programı da yüklendi. 

Her sene okulun seyahat acentaları bölümünden stajyer aldıklarını ve okulu bitirenlerin seyahat acentalarında çalıştıklarını ifade eden TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burası bizim için bir istihdam kaynağı. Burada bir eksiklik olduğunu görünce böyle bir bağış yapmak istedik. Ayrıca seyahat acentası programı var, o programın sahibi ile de konuştuk. O da sağ olsun tüm bilgisayarlar için o programı bağışladı. Onlar belli bir süre hem hocalarımıza hem de öğrencilerimize eğitim verecekler. Bu tip sosyal sorumluluk projelerini STK’ların yapmasında fayda var. Her şeyi devletten beklememek lazım. Millet de devlet de biziz, dolayısıyla hep birlikte yapmamız lazım. Bu küçük bir şey. Daha neler yapabiliriz, üzerinde düşünüyoruz.”

TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu’na destekleri için teşekkür eden okul müdürü Sinan Eren, şöyle dedi:

“Şubat ayında bir güçlendirmeden çıktık. Yaklaşık 6 aydır okulumuzdayız. Birçok eksiğimiz bulunmakta, bu konuda başka bağışçıların da yardımını bekliyoruz. Mesele yiyecek içecek atölyesi ilk baştaki ihtiyaçlarımızdan. Bunlar oldukça yüksek meblalı yatırımlar. 500 bin TL civarı bir rakam düşünülüyor. Bu konuda diğer yardımseverlerin yardımlarını bekliyoruz. Çünkü biz turizme en büyük iş gücü yetiştiren bir kurumuz. Buranın çocukları buranın imkanlarından faydalanmalı.”