UMRE YOLCULARI UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organize ettiği 2007 yılı 1. Tur Umre yolculuğu başladı....

UMRE YOLCULARI UĞURLANDI
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organize ettiği 2007 yılı 1. Tur Umre yolculuğu başladı. Bodrumlu 39 umreci de bugün Bodrum Müftüsü Mehmet Yiğit ve din görevlileri tarafından uğurlandı. Umreci yakınlarının da katıldığı uğurlama töreninde duygulu anlar yaşandı.

Umre için çıkışlar ülke genelinde 24 Mart'ta başladı ve 28 Mart tarihine kadar devam edecek. Turlar Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl 4 çeşit Umre turu düzenliyor. Lüks otellerde bir haftalık olan tur Otel-1, dört yıldızlı otellerde iki haftalık olan tur Otel-2, iki haftalık tur Normal-1 ve 20 günlük tur Normal-2 olarak adlandırılıyor. Ayrıca bu yıl geçen yıllardan farklı olarak bütün turlara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil edildi. 1. Tur Umre için Bodrum Müftülüğü'ne 66 kişi başvurdu. Otel-2 turunu seçen 27 kişi dün geceyarısı, Normal-2 turunu seçenler de bugün uğurlandı.

Bodrum Müftüsü Mehmet Yiğit, "Zengin ve sağlıklı müslümanlara farz olan Hac, belirli aylarda yapılıyor. Fakat Umre için belirli bir zaman yok, kişi Hac ayları dışında ömrünün sonuna kadar her zaman Umre yapabilir. Umre kutsal toprakları ziyaret anlamına geliyor ve bu ziyareti yapan kişi büyük sevap kazanıyor. Bu yıl Bodrum, 1. Tur Umre'de 66 kişiyle Muğla ilinde birinci sırada" dedi.