Ünlü Avukatın Evinde Yangın!

Bodrum’da 3 katlı bir evde çıkan yangında bir kişi yaralandı. Evin içerisinde kalan kedileri için ağlayan Avukat Mine Howie'yi komşuları sakinleştirdi.

Ünlü Avukatın Evinde Yangın!

Edinilen bilgiye göre Yeniköy Mahallesi Turgutreis Caddesi üzerindeki Avukat Mine Howie’nin yaşadığı ikamette şömineden yangın çıktı. Çıkan yangın bir anda büyüyünce ev sahibi Howie, yangını kendi imkanları ile söndürmeye çalıştı. Elinden yaralanan Howie başarılı olamayıp kendisini yanan evden dışarı attı. 

Komşularının ihbarı üzerine yangın yerine Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri sevk edildi. Evin 3 katını da saran alevler, zaman zaman pencereden dışarı çıktı. Mahalle sakinleri, yangın söndürme çalışmalarını endişeli gözlerle takip etti. 

Ellerinden yaralanan Mine Howie, 4 kedisinin içeride kaldığını ifade ederek büyük üzüntü yaşadı. Gözyaşları içinde söndürme çalışmalarını takip eden kadını komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Yaralı, daha sonra 112 Acil Sağlık ambulansına alınıp tedavisi için hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu söndürüldü. Evde bulunan 4 kedinin yangından kaçarak kurtulduğu sanılıyor.

Mahalle sakinlerinden Beste Uçar, yaptığı açıklamada yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Aslında biz ilk başta pek bir şey fark etmemiştik. Dumanların geldiğini, havanın kötü olduğunu hissettik tabi. Alt komşumuz bizi uyardı. Yangın olduğunu, dışarı çıkmamız gerektiğini falan söyledi. Bu şekilde dışarıya çıktık. Yangının büyük olduğunu görünce ilk başta aklımıza gelen evden ziyade içeride birisinin olup olmayışıydı. Kendimizi dışarı attık. Daha sonra ambulanslar, itfaiyeler geldi. Çok şükür ki ağır yaralanmış birisi yok. En azından bunun için sevinçliyiz.”

Bodrum sosyal hayatının tanınan isimlerinden olan ve ünlülerin avukatı olarak tanınan Howie, Bodrum da yıllarca düzenlediği ilginç partilerde elde ettiği gelirler ile Doğu Anadolu'da köy okullarına maddi destek sağlaması ile de tanınan bir isim.


Muhabir: Hamdi Yörür