Ünlü İş İnsanı Yoğun Bakımda!

Bir dönem İTHİB ve TİM (Türkiye İhracatçılar Birliği) Başkanlığı görevinde de bulunan Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı, Bodrum'da düşme sonucu geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma alındı.

Ünlü İş İnsanı Yoğun Bakımda!

İş için geldiği Bodrum'da yürüdüğü sırada düşerek ağır yaralanan eski Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı ve iş insanı Oğuz Satıcı, hastanede yoğun bakıma alındı.

Alınan bilgiye göre, iş görüşmesi için Bodrum ilçesine gelen Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı, şoförünün kullandığı özel araçla kalacağı otele bırakıldı. Yürüdüğü sırada düşen Satıcı, başını çarparak ağır yaralandı. Çevredekilerin yardımıyla özel araçla hastaneye kaldırılan Satıcı'nın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. 

Ameliyata alınan Satıcı'nın yoğun bakımda tedbir amaçlı uyutulduğu öğrenildi.

Olayı duyan Satıcı'nın yakınları ve çalışma arkadaşları hastaneye gelerek bilgi aldı.

OĞUZ SATICI KİMDİR?

27 Ocak 1965’te İstanbul’da doğdu. İlkokulu Reşitpaşa İlkokulu, orta öğrenimini Mahmutpaşa Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra lise öğrenimine Kabataş Erkek Lisesi’nde devam etti.

İş hayatına, aile şirketi olan Oğuz İplik’te erken yaşta başladı. Bir yandan çalışırken öte yandan da Washington International University'de İşletme lisansını aldı. 1990’da İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) seçilen en genç Meclis Üyesi oldu. 1996-1998 yıllarında İktisadi Kalkınma Vakfı’nda (İKV) Yönetim Kurulu Üyesi’ydi. 1999-2001 arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.