Vatandaş Canını Zor Kurtardı!..

Bodrum’da ana isale hattı patlaması sonrası, ev, işyerleri ve depoları su bastı, bir vatandaş boğulmaktan son anda kurtarıldı.

Vatandaş Canını Zor Kurtardı!..

Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi üzerindeki ana isale hattında akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Büyük bir gürültüye sebep olan patlamada asfalt yarıldı, tonlarca su yola aktı. Yola akan tonlarca su, cadde üzerindeki ev ve işyerlerine yöneldi.

ÖLÜMDEN KURTARILDI!..

Cadde üzerindeki bir evde ikamet eden Menderes Erköl isimli vatandaş, evini su basmasıyla içeride mahsur kaldı. Mahalle sakinleri, boğazına kadar dolan suda kurtarılmayı bekleyen Menderes Erköl’ü çatıya çıkarak kurtardı. Patlama sonrası çevredeki işyerlerini ve işyerlerinin depolarını da su bastı. Patlamanın şiddetiyle yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir boru parçasının yola fırladığı görüldü. Belediye ekipleri, akan suyu kesip patlak yerde onarım çalışması başlattı. Patlak nedeniyle Bodrum Yarımadası’nın kuzey mahallelerinde su kesintileri yaşanacağı öğrenildi.

Boğulmaktan son anda kurtarılan Menderes Erköl, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bir çatırtı geldi, evin içini su basmaya başladı. Dışarıdan bağıran bağırana. Su çıktı burama kadar. Tavan yüksekliği şu kadar. Bereket versin, yukarısı çatıydı, 2 tane arkadaş geldi çatıyı kırdılar. Ben de uzandım, onlar da beni çektiler. Çektiler indirdiler aşağı. Üst başı da verenler, Allah razı olsun buradaki komşular verdi. Şurada bir şeyler aldıysam, burada sevdiğim bir arkadaş aldı bana bunları da. Her şey evde. Benim paralarım da evde. Bereket versin, postaneye gittiydim, anama para gelecekti. Yaşlılık parası. Cuma günü gelecekti. İyi ki onu da almamışım. O da gitmiş olacaktı.”

Bölge esnafı İbrahim Çelik  ise olayı şöyle anlattı:

"Patlama çok şiddetliydi. Yani biz içeriden duyup dışarıya koşacak kadar şiddetli patlamaydı. Ses tonu yüksek, bomba atılmış gibiydi. Tabi bir haftalık su boşa gitmiştir. Zaten su sıkıntısı Bodrum’da sürekli yaşanıyor. İnşallah yaşanmaz, kısa sürede çözülür, kimse su sıkıntısı yaşamaz.”

Belediye ekipleri, akan suyu kesip patlak yerde onarım çalışması başlattı.