Yalıkavak Arıtma Yine S.O.S Veriyor!..

Bodrum’da deniz üstünde biriken köpük, vatandaşların tepkisine neden oldu...

Yalıkavak Arıtma Yine S.O.S Veriyor!..

Bodrum’da deniz üstünde biriken köpük, vatandaşların tepkisine neden oldu. Yaz aylarında kapasitesinin yetmemesi nedeniyle denize doğrudan deşarj yaptığı geçen yıllardan da bilinen Yalıkavak arıtma tesisinden salınan pis sulardan kaynaklandığı iddia edilen kirlilik, vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Gündoğan Kızılburun mevkisinde deniz üzerinde metrelerce uzanan köpük birikti. Deniz üzerinde oluşan görüntüyü cep telefonu ile kayıt altına alan vatandaşlar, köpüğün Gündoğan ve Yalıkavak Küdür arasında sık sık oluştuğunu ifade ediyor. 

Yalıkavak Mahallesi Küdür Yarımadası’nda bulunan arıtma tesisinden atık suyun arıtılmadan salınması yüzünden köpük oluştuğunu iddia eden Cengiz Yılmaz adlı vatandaş, “Bu köpük bütün Tilkicik’te var. 2 aydan beri hergün denizde bu köpük var. Görüntülerde de yüzme şeridinde biriken köpükler net olarak görülüyor. Ben zabıtaya, Çevre İl Müdürlüğüne şikayet ettim. Küdür Yarımadası’ndan suyu arıtmadan saldıkları için bu köpük oluşuyor. Bunun arıtmadan geldiğine eminim. Tekne ile gittiğimde gördüm. Bildiğiniz burada lağım içinde yüzülüyor. Ben kokudan, pislikten dolayı yüzemiyorum” dedi.