YANGIN PANİĞİ…

Akşam saatlerinde Göltürkbükü beldesi, Hekimköy Sitesi'nin üst tarafında bulunan...

 YANGIN PANİĞİ…
Akşam saatlerinde Göltürkbükü beldesi, Hekimköy Sitesi'nin üst tarafında bulunan bazı katı atıkların atıldığı çöp alanında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangını site sakinleri fark ederek itfaiyeye bildirdirmesi üzerine İtfaiye ekiplerinin yanı sıra 1 iş makinesi ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 1 arazöz olay yerine gelerek alevlere müdahale etti.

Rüzgarın da etkisi ile yangın kısa sürede büyürken, müdahalede bulunan ekipler zor anlar yaşadı. Bu arada bazı site sakinleri endişeli birşekilde yangının kontrol altına alınması için yürütülen çalışmayı izledi. Bodrum Belediyesi'ne ait bir itfaiye ekibi de olay yerine gelerek yangına müdahale eden itfaiye ekiplerine destek verdi. Ayrıca 2 traktör aracılığıyla su tankları bölgeye su taşırken, bazı vatandaşlar orman işçilerine ve itfaiye erlerine yardımcı olmaya çalıştı.

Sahilde otururken alevlerin yükseldiğini gördüklerini söyleyen vatandaşlar itfaiyeye ve güvenlik güçlerine haber verdiklerini söyledi. Yoğun bir şekilde dumanın çıktığı yangına müdahale edenlere ayran dağıtıldı.

Yangın uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alınarak söndürülürken, başlatılan soğutma çalışmaları sırasında zaman zaman bazı noktalardan rüzgarında etkisi ile alevlenmeler yaşandığı gözlendi. Bu arada bölgeye tedbir amaçlı bir arazöz daha geldi.
Yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı.