Yeni Şubelerle Büyümeye Devam Ediyor

Bodrum’da 2 yıl önce faaliyetine başlayan “Fırın Bi Tatlı Bi Tuzlu Bodrum”, dördüncü şubesini Gölköy’de açtı.

Yeni Şubelerle Büyümeye Devam Ediyor

2 yıl önce Gölköy’de açılan ilk şube ile faaliyetine başlayan “Bi Tatlı Bi Tuzlu”, daha sonra Bodrum merkez ve Konacık’a 2 ve üçüncü şubelerini açtı. Firma, dördüncü şubesini yine Gölköy içerisinde hizmete soktu. 

10-15 gün bayatlamadan yenilebilen ekşi maya ekmekleri, tatlıları, baklavaları, pastaları ile çok iddialı olan “Bi Tatlı Bi Tuzlu”, önce Türkiye’de başka illerde, daha sonra da yurtdışında şubeler açmayı hedefliyor. 

Firmanın kurucu ortaklarından Serkan Tiryaki, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Firmamızı 2 yıl önce kurduk. İlk Gölköy’deki mağazamızla başladık. Şu anda da 4’üncü şubeyi açmanın gururunu yaşıyoruz. Ürünlerimiz kaliteli olduğu için ve pandemi kurallarına uyarak üretim yaptığımız için işlerimiz iyi bir şekilde devam ediyor. Hijyen kurallarına çok dikkat ediyoruz, personellerimize 15 günde bir covid-19 testi yaptırıyoruz.”

Pandemi döneminde de işlerinin iyi gittiğini dile getiren Tiryaki, paket servis hizmetini her şubelerinde verdiklerini ifade ederek “Web sitemizden de müşterilerimiz ulaşıp sipariş verebiliyor. Ayrıca pandemi döneminde yaptığımız özel ekmekler var. Mesela 10 gün 15 gün bayatlamadan bekleyen ekmekler bunlar. Doğal, organik maya ile yapıyoruz bunları. Biz bu ekmeklere pandemi ekmekleri diyoruz. Ayrıca pastalarımız, sütlü tatlılarımız, baklavalarımız var. Biliyorsunuz Ramazan Bayramı geliyor. Bayramda herkes evde olacak. Online siparişlerimiz olacak. Özel sipariş pastalarımız için 2 gün önceden sipariş alıyoruz. Yapmaya 2 gün önceden başlıyoruz. Pastanın hazırlanması, figürleri, bunları özenle yapıyoruz” şeklinde konuştu. 

Markanın ismi ile ilgili de konuşan Serkan Tiryaki, “Marka ismimiz çok esprili aslında; Bi Tatlı Bi Tuzlu. Biz bunu çok düşündük. Bir seneye yakın düşündük. Nasıl bir marka bulalım, nasıl yapalım, nasıl edelim diye düşündük ve bu ismi bulduk. Bi Tatlı Bi Tuzlu aslında Bodrum’un gerçek bir marka değeri oldu. Hedeflerimizde İstanbul sonra da yurtdışına açılmak var. Bayilik vermeyi düşünüyoruz. Şu anda bu yolda ilerliyoruz” dedi. 

Yeni nesil ekmekçilik yaptıklarına vurgu yapan Serkan Tiryaki, “Burada kendi mayamızla yapıyoruz. Taş değirmen unlarından alıyoruz. Katkısız doğal üretim unlar alıyoruz. Aslında ekmeklerimizin hemen bayatlamama sebeplerinden yüzde 80’i bu. Yüzde 20’si de kendi mayamız. Atalık buğdaylar kullanıyoruz. Siyez buğdayı, kavılca buğdayı… Genetiği değişmemiş buğdaylardan ekmek yapıyoruz" dedi.  

Hijyen ve kaliteye çok önem verdiklerini anlatan firmanın diğer kurucu ortağı Hüseyin Çirkin de “Bodrum halkına en iyi şekilde hizmet etmek için mücadele ediyoruz. Önümüz Ramazan Bayramı. Ciddi şekilde hazırlıklarımız olacak.” dedi.