Yerel Yönetim Paneli Düzenlenecek

Sol Parti Bodrum İlçe Başkanlığınca 'Nasıl bir yerel yönetim?' konulu panel gerçekleştirilecek.

Yerel Yönetim Paneli Düzenlenecek

5 Aralık Pazartesi günü Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panele Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Rize’nin Fındıklı ilçesinin Belediye Başkanı Ercüment Şahin ve Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu konuşmacı olarak katılacak. Panelin moderatörü Kemal Ulusaler olacak.

Panel öncesi Sol Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Okan Manzak, şunları dile getirdi:

“Buradaki panelistler, kendi partilerinin yerel yönetimlerinde yaptıkları veya yapmak istedikleri üzerine konuşacaklar. Sol Parti’nin de kendi yerel yönetimleri için kendi düşünceleri var. Biz de nasıl bir yönetim anlayışı istediğimizi anlatacağız. Sol Parti olarak ayrımcılık yapmadan eşitlik, kapsayıcılık, hesap verilebilirlik ve hukukun üstünlüğü gibi insan hakları üzerine temellendirilmiş yaklaşımla halkın her kesiminin kendi yaşamlarını doğrudan etkileyen kararların alınması süreçlerini katılımlarını hedefleyen bir görüş benimsiyoruz.”

Sol Parti Bodrum Sekreteri Oben Konyalıoğlu ise şunları dile getirdi:

“Sol Parti’nin bir düşüncesi var. Bu da üretenlerin yönetimde söz sahibi olduğu bir anlayışla hareket etme. Yerel olarak bakıldığında da bizim slogan olarak belirlediğimiz, ‘yaşadığımız kentin sakini değil sahibi olmak istiyoruz’. O kentin sorunlarını en iyi orada yaşayan insanlar biliyor. Çözümü de tabi burada insanlar biliyor. O nedenle Sol Parti’nin geçmişten gelen tarihsel bir deneyimi var. Biz yerel yönetimlere çok önem veriyoruz, bunun için bu paneli düzenliyoruz.”