Yüzerken Bu Manzara İle Karşılaştılar!

Güllük’te sabah saatlerinde denize girenler, deniz yüzeyinde köpüklerle karşılaştı. Sintine kaynaklı olduğu düşünülen köpüğü görenlerin çoğu denizi terk etti.

Yüzerken Bu Manzara İle Karşılaştılar!

Milas’ın Güllük Mahallesi Sıralık mevkisinde sabah saatlerinde denize giren vatandaşlar, deniz yüzeyinde açıktan kıyıya doğru gelen köpüklerle karşılaştı. Köpükleri fark edenler denizden çıkarken, denize girmek için sahile gelenler de gördükleri manzara sonrası denize girmedi. Köpüklerin, teknelerden bırakılan sintineden dolayı olduğu bildirildi. 

Milas ve Bodrum’da emlak işleri ile uğraşan aynı zamanda Pusula isimli grubun vokalistliğini yapan Mehmet Ali Akın da sabah saatlerinde denize girmek için bölgeye gitti. Denize girdikten bir süre sonra kıyıya köpüklerin geldiğini gören Akın, hemen denizden çıktı.

Kent Haber’e bir açıklama yapan Mehmet Ali Akın, “Sabah serinlemek için denizde gittik. Denizde yüzerken üzerimize köpüklerin geldiğini gördük ve hemen denizden çıktık. Denizdeki diğer vatandaşlar da çıktı. Bu teknelerden bırakılan sintine. Köpüğün görüntülerini çekip su ürünleri sektöründe çalışan arkadaşıma teyit ettirmek için gönderdim. O sintine olduğunu söyledi. Sosyal medyada paylaştıktan sonra aynı manzaranın Bodrum İçmeler ve Ören’de de olduğu yorumları yapıldı. Bunları yapanlar bulunsun ve gereken ceza verilsin” dedi.