112 ACİL KURTARMA SERVİSİ

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği'nce, Muğla 112 Acil Servis Ekibi'nin bir bölümüne...

112 ACİL KURTARMA SERVİSİ
Bodrum Deniz Kurtarma Derneği'nce, Muğla 112 Acil Servis Ekibi'nin bir bölümüne ''Denizde Kurtarma'' başlıklı seminer verildi.
Bodrum Marina Yat Klüp'te düzenlenen seminerde, Deniz Kurtarma Derneği Üyesi Emekli Deniz Komando Binbaşı Ercan Yüce, denizde düzenledikleri kurtarma operasyonları hakkında bilgi verdi.
Ercan Yüce, seminerden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bundan sonra Muğla 112 Acil Servis ekibiyle birlikte denizde meydana gelen olaylara, birlikte müdahale etmeyi amaçladıklarını söyledi. Bu kapsamda çeşitli seminerler düzenlediklerini belirten Yüce, şöyle konuştu:
''Biz denizde can kurtarma konusunda, gönüllü hizmet etmek için çalışma yapıyoruz. Bu projenin amacı Muğla bölgesinde bulunan tüm 112 Acil Servis ekipleriyle birlikte müşterek deniz vakalarına müdahale etmek. Burada hem bizlerin yaptığı çalışmalar hem de diğer ekiplerin yaptığı çalışmaları inceliyoruz. Grup halinde birbirimizi tanıyarak bilgi alış verişinde bulunuyoruz. Amacımız gelecekte bu çalışmaları birlikte yürütebilmek. Çalışmalarımız deniz ve karada uygulamalı seminerlerle devam ediyor.''