15 Yaşında İkinci Sergisini Açtı

Bodrum’da yaşayan 15 yaşındaki ressam Deniz Ada Özkan’ın resim sergisi, ziyarete açıldı.

15 Yaşında İkinci Sergisini Açtı

İlk sergisini 4 yaşındayken açan, Ayşe Gülsevim Ali Rüştü kaynak Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Deniz Ada Özkan, “Corazon Sin Amor” isimli ikinci kişisel sergisini Bodrum Belediyesi Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtı.

Serginin açılışına Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli olarak bilinen ünlü oyuncu Bahar Öztan’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Tuval üzerine akrilik boya ile yaptığı çalışmalarında özellikle güveleri resmeden, Deniz Ada Özkan’ın eserleri, beğeni topladı.

Serginin açılışında duygu ve düşüncelerini dile getiren Deniz Ada Özkan, şunları dile getirdi; 

“Elimi algılamaya başladığımdan beri resim yapıyorum. Çalışmalarında güveleri resmediyorum çünkü güveler kelebekler gibi çok güzeller. Resimleri yaparken öncesinde bir taslak çizmiyorum, direkt boya ile başlıyorum. 190X190 ebatlarındaki bir çalışmayı, 4,5 saat gibi bir sürede tamamlayabiliyorum.”

Sergisinin ismi olan “Corazon Sin Amor”un İspanyolcada “Sevgisiz kalp” anlamında geldiğini söyleyen Deniz Ada Özkan, “Herkesin kalbi var. Çoğu hayvanın da kalbi var. Fakat her kalbin içinde sevgi yok. Ben de bundan ötürü sevgisiz kalp ismini sergime koymak istedim.” diye konuştu.
 
Deniz Ada Özkan’ın ilkokuldayken özel yetenekli çocuk olarak tanımlandığını söyleyen anne Özgün Ünlü, “O, bana tanrının bir hediyesi, tanrının bir lütfu. O lütuf, elime doğdu. Sonra büyüdü. Umarım kızım ülkemizi dünya çapında temsil edecek bir sanatçı olur. Olmasa da mutlu bir insan olsun. Küçük kızımın bu yolda nereye gideceğini birlikte görmeyi temenni ediyorum. Bodrum’da yaşayan geleceğin genç sanatçılarına desteklerinden dolayı başta Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a ve bizleri sanatseverlerle buluşturdukları için Bodrum Belediyesi bünyesinde çalışan tüm kültür ve sanat ekiplerine teşekkür ederiz.” dedi. 

Sergi, 17 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.