Ağaoğlu'ndan 1 Milyar Dolarlık Proje

Ağaoğlu, 15 yıldan bu yana elinde tuttuğu Bodrum-Milas Karayolu üzerindeki 10 bin dönümlük arazisinin üzerinde proje geliştirme kararı aldı. 1 milyar dolarlık yatırımla etaplar halinde yapılacak proje, orta gelir grubunu hedefliyor.

Ağaoğlu'ndan 1 Milyar Dolarlık Proje

Kurulduğu 1981 yılından bu yana toplam 35 binin üzerinde konut yapıp teslim eden Ağaoğlu Şirketler Grubu, 15 yıldan bu yana stoklarında bekleyen 10 bin dönümlük Milas sınırları içerisindeki arazisine proje yapma kararı aldı. Etaplar halinde yapılacak olan proje 1 milyar dolarlık bir yatırımla tamamlanacak. Yeni projeleri hakkında bilgi veren Ağaoğlu CEO’su Burak Kutluğ, “Milas-Bodrum Havalimanı’na 5 dakika mesafede, 10 bin dönümlük bir arazi yatırımımız var. Buna tek başına bir konut projesi demek çok doğru değil. Benzeri olacağını sanmıyorum. Yeni bir şehir anlayışında Türkiye’ye yakışır, Ege’nin eşsiz doğasına ve tarihine uygun yeşil, sürdürülebilir, 12 ay yaşayan ve yaşanabilir bir proje yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Kutluğ, proje konusunda bir yandan finansmanla ilgili uluslararası yatırımcılarla ve finansörlerle görüşmeye devam ederken, bir yandan da yabancı, yerli birçok danışman ve mimarla birlikte projeyi ve müşteri kitlesinin beklentilerini tanımlama için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Projeyle ilgili yakın zamanda müjde vermeyi planladıklarını anlatan Burak Kutluğ, “Projede 5 milyon adedi aşan büyük bir sera ve bitki stokumuz var. Golf sahaları için barajı dahil yaptık. Etaplar halinde yapacağımız proje tamamlandığında 1 milyar dolar yatırım yapmış olacağız” dedi.

HEDEF ORTA GELİRLİ GRUP

Birkaç yıldan bu yana Ege’ye doğru bir hareket gözlemlediklerini dile getiren Kutluğ, özellikle pandemi sonrası müşterilerinden çığ gibi büyüyen bir baskı gördüklerini kaydetti. Kutluğ şöyle konuştu: “Zaten yavaş şehir denilen bir trend vardı. Salgın sonrası kısmi izolasyon ve doğayla barışma gibi ek beklentiler eklendi. Şu anda çalıştığımız proje aslında bir arayışın sonucu olacak. Türkiye’nin bugüne kadarki en kapsamlı geliştirmesi üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Projede hedeflerinin orta gelir grubu olduğunu aktaran Kutluğ, “Bunun yanı sıra yine A ve A plus hedef kitlesine hitap eden golf sporunu da bu projemize entegre ederek B grubunun sporu haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.