Aras, Aliye Teyzeyi Ziyaret Etti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, arazisinden yol geçen 92 yaşındaki Aliye Can’ı ziyaret etti. Kent Haber’in gündeme getirdiği sorunun ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, mahalle muhtarıyla birlikte Aliye Can’ı ziyaret etti, sorunu yerinde inceledi.

Aras, Aliye Teyzeyi Ziyaret Etti

Mars Mabedi Caddesi üzerindeki evinde yaşamını sürdüren 92 yaşındaki Aliye Can, bir kısmı özel mülkü içerisinden geçen yolu daha önce de birkaç kez trafiğe kapatmış, yol daha sonra yeniden açılmıştı. 

Birkaç yıl içerisinde yolun kenarına çam ağaçları diken yaşlı kadın, geçen sene ağaçların önünü demirlerle kapattırdı. Yol kenarına koydurduğu demirleri geçen Salı günü yerinden söktürerek yola biraz daha yaklaştıran Aliye Can, çalışmalar esnasında ağaç dalları ile yolu yeniden trafiğe kapattı, yoldan geçen sürücülerle zaman zaman tartışma yaşadı. Can, bir süre sonra yolu yeniden trafiğe açtı. 

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Aras, “Yeniköy Mahallesi Mars Mabedi Caddesi'nde yaşayan Aliye Can teyzemizi Yeniköy Mahalle Muhtarımız Murat Algın ile birlikte ziyaret ettik. Bir kısmı arazisinden geçen yol ile ilgili kendisiyle görüştük. Yol için gerekli projenin hazırlanması ve yol kenarındaki dere yatağının temizlenmesi için ilgili birimlerimiz çalışmalarına başladı” dedi.