Arıtmalardan Gelen Şikayetler Arttı!

Dünyaca ünlü koyları ve plajları ile her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum’da 2020 yılında halen arıtma sorunun çözülememiş olması vatandaşları çileden çıkarıyor. Arıtma tesisinin olmadığı bölgelerde kanalizasyon denize boşaltılırken, arıtma tesislerinin olduğu bölgelerde de yaz aylarında kapasite yoğunluğu ile birlikte yeterli proseslerden geçmeden denize basılan atıklar çevre kirliliğine neden oluyor.

Arıtmalardan Gelen Şikayetler Arttı!

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin, Yarımada’nın batı mahallelerinin kanalizasyon ve arıtma sorunu yaşayan bölgelerindeki problemleri ortadan kaldıracak altyapı çalışmaları yaz aylarında da devam ederken bir yandan sahilden denize bırakılan foseptik, vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Son günlerde Kent Haber'e vatandaşlardan yoğun bir şekilde Turgutreis, Gümbet ve Yalıkavak bölgeleriyle ilgili şikayetler geliyor.

Turgutreis’te uzun zamandan beri açıktan denize boşaltılan foseptik, mahalle sakinlerini isyan ettiriyor. Turgutreis Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı Hayırlı Sabancı Lisesi önündeki sahilden denize boşaltılan foseptiğin görüntüsünü çeken bir vatandaş, gördüğü manzaraya isyan etti. Kent Haber’e ulaşan vatandaş, Büyükşehir Belediyesi’nin terfi merkezinden denize foseptik boşaltıldığını ifade ederek "Burası Hayırlı Sabancı Lisesi önü. Bir akarsu gibi denize foseptik boşaltılıyor ve orada yürüyüş yapan insanlar resmen kusuyor. Belediye bunu yaparsa vatandaş ne yapar. Ayıptır ya, yazıklar olsun” dedi.