Avcı, İl Başkanlığına Aday Oluyor

Mumcular Eski Belediye Başkanı Kazım Avcı, AK Parti Muğla İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Avcı, İl Başkanlığına Aday Oluyor

Geçen Eylül ayında yapılan AK Parti Bodrum İlçe Kongresi’nde aday olmak isteyen fakat yönetim kurulu yedek listesini eksik ve yanlış verdiği gerekçesiyle divan heyeti tarafından seçime katılmasına izin verilmeyen Kazım Avcı, bu kez İl Başkanlığı için aday oluyor. Kazım Avcı, yaptığı adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile 2000 yılında ve henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı olduğu sırada tanıştım ve birlikte yol yürüme sözü verdim. Sözümün gereği olarak, iktidar ortağı olan partim MHP’den istifa ettim ve AK partimizin kurulmasını bekledim. Türkiye’de AK Partiye katılan ilk belediye başkanlarından oldum.

Belediye başkanlığı görevimden sonra, gerek kamu kurum ve kuruluşlarında gerek AK Partimizin teşkilatlarında görev, makam ve mevki talebim ve beklentim hiç olmadı. Bir nefer olarak her platform, seçim ve halkoylamasında AK davamızın yılmaz savunucusu oldum. Sayın Cumhurbaşkanımıza 2000 yılında verdiğim sadakat sözüne hep sadık kaldım ve bu yöndeki istikametimi 20 yıldır hiç bozmadım. Siyasi geçmişim ve şahsım, Cumhur İttifakı timsalidir.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın, Kongre sürecini başlattığı konuşmasında; “Ömerler arıyoruz!” çağrısını görev kabul ederek, hesabî değil hasbî duygularla; unutulanları hatırlamak, kırgınları barıştırmak, uzaklaşanlanları yakınlaştırmak, gidilmeyen, ulaşılmayan vatandaşlarımıza dokunmak, onları kazanmak, hakkıyla liderimizi temsil etmek ve 2023 hedefleri doğrultusunda yeniden yollara düşmek gayesiyle, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılacak 7. Olağan Kongremizde Ak Parti Muğla İl Başkanlığına aday olmaya karar verdim ve adaylığımı açıklıyorum.”

AK Parti Genel Merkezi, 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek kongrede mevcut başkan Kadem Mete'yi yeniden aday göstermişti.