Bir Akıllı Sizsiniz Ya!..

Alp Arbak Yazdı; 'Bir Akıllı Sizsiniz Ya!..'

Bir Akıllı Sizsiniz Ya!..

Tüm dünya pandemi önlemleri aldı. Ülkemiz de öyle. Özellikle sonbaharla birlikte hem vaka, hem ölüm sayıları maalesef arttı. İşte devlet bu yüzden bir takım önlemler aldı.

Bu önlemlerden biri de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması. Hastalığın yayılımını azaltmak için hepi topu haftada 2 gün evde duracağız, hepsi bu.

Ama o da ne!

Bodrum’da sosyal medyaya baktığım zaman hafta sonu sahilde yürüyüş yapanı mı ararsınız, pikniğe gideni mi, deniz kenarında mangal yakanı mı!

Üstelik bunları paylaşanlarda tuhaf bir gururla paylaşıyor. Sanki yasağı delmek büyük bir olay!

Bu paylaşımları yapan öyle kişiler var ki aklınız durur! Bazıları Bodrum’da çok iyi bilinen, her fırsatta üstün! fikirlerini paylaşıp aklınca kanaat önderi olan kişiler!

İnanın bunları görünce hayrete düşüyorum, üzülüyorum!

Yahu bu yasak senin benim sağlığımız için. Sokağa çıkma ki virüsü yayma, virüs kapma, adam akıllı otur evinde herkes gibi, benim için insanlar için tehlike yaratma!

Bana ne senin yürüyüşünden, mangalından!  

Bunları söylediğim zaman beni arayıp bir de; “ben izinliyim” demezler mi, inanın daha çok hayrete düşüyorum.

İzin senin yürüyüş yapman, deniz kenarında mangal yakman için mi?

Mesela bende mesleğimden dolayı kısıtlamadan muafım. Ama inanın sadece bir kere çıkıp Bodrum’u gözlemledim hepsi o. Onun dışında hep evimdeydim. Ama o çıktığımda da yukarıda saydığım herşeye şahit oldum.

Çevresine hava atmak için yasak delmenin matah bir şey olduğunu sanıyorlar. Ama aslında hepimizin top yekün mücadele içinde olduğumuz pandemi sürecini tehlikeye atıyorlar.

Bir akıllı sizsiniz ya!