Bir Anda Elektriksiz Kaldılar!..

Bodrum’da geçtiğimiz yıl tamamlanan ve 8 hanenin yaşadığı bir sitenin elektriği, mal sahibi ve müteahhit arasındaki problem yüzünden kesildi. Bir anda elektriksiz kalan site sakinleri ne yapacaklarını bilemiyor.

Bir Anda Elektriksiz Kaldılar!..

Gümüşlük Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl tamamlanan Aslan Sitesi’nin elektrik sayaçları, müteahhit ile mal sahibi arasındaki anlaşmazlık yüzünden faaliyete geçemedi. Geçen yıldan beri şantiye elektriği kullanan site sakinlerinin elektriği, müteahhitin AYDEM’e yaptığı kapatma başvurusu sonucu kesildi. 

Geçen yıldan beri şantiye elektriği kullandıkları için zaten daha yüklü elektrik faturası ödeyen sitenin sakinleri, akşam saatlerinde elektriklerinin kesilmesiyle karanlıkta kaldı. Müetahhite ulaşamadıklarını dile getiren site sakinleri, ne yapacağını bilemiyor. 

Kent Haber’e açıklama yapan bir site sakini, “Burada 14 ev var, 8 tanesi dolu. Biz geçen Eylül’den beri burada yaşıyoruz. Biz şantiye elektriği kullanıyorduk, onun için de faturalarımız daha fazlaydı. Ocak ayından mayıs ayına kadar 10 bin TL fatura ödedim. İskan elektriği proje aşamasında ama mal sahibi ile müteahhit arasındaki anlaşmazlıktan dolayı faaliyete geçemedi. İkisinin AYDEM’e gidip proje onayına imza atmaları gerekiyormuş. Müteahhit geçen hafta şantiye elektriğini kapattırmış, bizim haberimiz yok. Bu akşam da elektriği kestiler. Ortada kaldık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Müteahhite ulaşamıyoruz. 2 kızım var. Evde mum yaktık oturuyoruz” dedi. 

Karanlıkta kalan site sakinleri sorunlarının çözümü için yetkililerin kendilerine yardımcı olmasını istedi.