CEM VAKFI'NIN DÜZENLEDİĞİ AŞURE ETKİNLİĞİNE İLGİ YOĞUN OLDU

Cem Vakfı Bodrum Şube Başkanlığınca, Muharrem Ayı etkinliği kapsamında aşure dağıtıldı....

CEM VAKFI'NIN DÜZENLEDİĞİ AŞURE ETKİNLİĞİNE İLGİ YOĞUN OLDU
Cem Vakfı Bodrum Şube Başkanlığınca, Muharrem Ayı etkinliği kapsamında aşure dağıtıldı.

Nisan ayı ortalarında Yarımadanın ilk Cemevi temelinin atıldığı Konacık Beylikkırlar Mevkinde bugün öğlen saatlerinde aşure dağıtımı etkinliği vardı.

Cem Vakfı Bodrum Şubesi tarafından düzenlenen organizasyona, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, İlçe emniyet Müdür Ömer Akgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Karataş, bazı sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cem Vakfı Bodrum Şubesi Başkanı Mehmet Çuhadaroğlu'nun koonuşmasıyla başlayan aşure etkinliğinde Bodrum belediye başkan adayları Mehmet Tosun ile Mehmet Kocadon'un yanyana oturması dikkatleri çekti. Çuhadaroğlu yaptığı konuşmada, Kerbala olaylarından ve aşurenin ortaya çıkmasından bahsederek Cemevinin yapımı için öncülük eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun'a teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen MHP belediye başkan adayı Mehmet Tosun aşure günü etkinliğinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;

"Geçen yıl ifade etmiştik, bu yıl inşallah Adayer mevkinde yolda düzenlediğimiz son aşure günü olacak diye demek ki bu sözümüzün yerini bulduğunu görüyorum. İşte aradan bir yıl geçti, bugün hemen yanıbaşımızdaki belediyemize ait arsamızda bin metrekare kapalı alanı olan Bodrum'un ilk cemevi inşaatını başlatmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler 2004 yılından beri 10 yıllık görev süremiz içerisinde alt ve üst yapı çalışmalarımızın içerisinde sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem vermeye çalıştık. İnançsal anlamda kültürel anlamda, her inancımızın kültürüne inancına saygılı olmaya çalıştık. Birlik beraberlik içerisinde 12 bin nüfuslu Konacık Beldemizi yönetmeye çalıştık ve bugünlere geldik. İşte bugün Konacık Beldemizin bir yamacında Alevi vatandaşlarımızın inançsal ve kültürel anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayacak cemevi inşaatı yükselirken diğer yamacında da cami inşaatımız yükseliyor. Burada öncelikle belediye başkanlarımıza, değerli konuklarımıza bir konuyu vurgulamak istiyorum. Biz bunu neye borçluyuz biliyor musunuz' Laik Türkiye Cumhuriyetimize, Atatürk'e ve demokrasimize borçluyuz" dedi.

Konuşmaların ardından aşure dağıtılan tezgahın arkasına geçen Belediye Başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve Cem Vakfı Başkanı Mehmet Çuhadaroğlu kuyrukta bekleyen vatandaşlara aşure dağıttılar.