Çirkin Duvara Milletvekillerinden Tepki

CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Suat Özcan, Kaynar mevkiinde faaliyet gösteren Oba Otelin Bodrum– Milas karayolu kenarına yaptığı panel duvarlar ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Çirkin Duvara Milletvekillerinden Tepki

Torba Mahallesi Kaynar mevkisinde inşaat faaliyetinin sürdürüldüğü Oba otel, iddiaya göre Karayolları’ndan izin alarak yolun her iki tarafına yüzlerce metre uzunluğunda duvar yaptı. Bölgedeki doğal görünümü bozan ve çirkin görünümüyle tepki çeken duvarlar, kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle geçen Ekim ayında Bodrum Belediyesince mühürlenmişti. 

“BURASI AÇILMAZSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ!”

CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Suat Özcan, bugün o duvarlarla ilgili otel önünde bir basın açıklaması yaptı. CHP'li bazı belediye meclis üyeleri ve İlçe Başkanı Halil Karahan’ın da katıldığı basın açıklamasında konuşan Mürsel Alban, şöyle konuştu;

“Gördüğünüz gibi arkamızda bir utanç duvarı var. Burası Dünya’dan herkesin Bodrum’a gelip yol boyunca denizi görebildiği bir yer. Aşağıda iktidarın yandaş oteli, yağmalatılmaya, talan edilmeye çalışılan bir kıyı şeridi. Onun önüne sesi, gürültüyü bahane ederek 3 metre yüksekliğindeki duvarı çekme hakkını nereden elde ediyor? Bu işletme iktidarın ortaklarından biridir. Geçmişe baktığınız zaman yandaştan biridir. Bu bir ses yalıtımı değildir, bu bir göz karartmasıdır. Ben içeride neler dönüyor diye şüpheleniyorum. İçeride nereyi kapattınız, kıyıyı mı dolduruyorsunuz, denizi mi dolduruyorsunuz, kıyı ihlalinde olan binalarınızı mı saklıyorsunuz? Eğer bunları yapmıyorsanız bu kirlilik niye? Karayollarının izin verdiği söyleniyor. Eğer bu 3 metre duvarların yapılmasına Ulaştırma Bakanını, Karayolları Genel Müdürü bu izni verdiyse onu da istifaya davet ediyorum. Belediye Başkanımız burayı mühürledi, yıkın dedi yıkmadılar. Eğer burası açılmazsa suç duyurusunda bulunacağız.”

“ASIL UCUBE BURADA DURUYOR”

Duvarların göz göre göre yapıldığını ifade eden milletvekili Suat Özcan da tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Karşımızdaki herhangi bir yere ev yapmak istesek izin verilmez ama yandaşa gelince izin söz konusu değil. ÇED raporları söz konusu değil. Turizm alanları söz konusu değil. Cumhurbaşkanı insanlık anıtına ucube dedi ama asıl ucube burada duruyor. Deniz, insan ve yeşili bu paneller ayırmasınlar. Bu insanlar tarafından istenmiyor. Onun için yetkililerden kaymakamlık ve valiliklere kadar bu konuya çözüm getirmesi gerekiyor. Bu panellerin bir an önce yasal ölçütler içerisine getirilmesini istiyoruz.”