Dijital Eserler Görücüye Çıktı

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü’nün ilk öğrenci sergisi açıldı.

Dijital Eserler Görücüye Çıktı

Bölümde eğitim gören öğrencilerin bir yıllık çalışmalarının, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Beyaz Salon’da görücüye çıktığı sergide, oyun tasarımı, karakter tasarımı, VR oyunlar, desenler ve etkileşimli medya gibi çeşitli alanlarda ortaya çıkarılan eserler yer alıyor. Hem geleneksel sanatseverlere hem de oyun tutkunlarına hitap edecek şekilde tasarlanan sergide bölümün yetenekli öğrencilerinin yaratıcı çalışmaları, dijital oyun dünyasına ilgi duyan ziyaretçilerle buluşuyor. 

Sergiyle ilgili konuşan öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileme imkanı bulduklarını ifade ederek kendilerini göstermek için mükemmel fırsat olduğunu anlattılar. 

Bölümde araştırma görevlisi olarak görev yapan Tuğba Günaydın, öğrencilerin çalışmalarını şu sözlerle anlattı;

“Sergimizde öğrencilerimizin yaptığı hem dijital işler, hem de geliştirdikleri oyunlar var. Mobil uygulamalar geliştirdiler, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik uygulamaları gerçekleştirdiler. Bunların hepsini sadece bir oyun değil uygulama olarak yaptılar. Aslında bir oyun da oynatıyorlar. Bu deneyim için herkesi sergimize bekliyoruz.”

4 yıl eğitim verilen bölümde ilk öğrenci sergisini açtıklarını söyleyen Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Berke Soyuer, tüm Bodrumluları sergiyi gezmeye davet etti. 

15 dijital oyun ile oyun posterleri ve grafik tasarım çalışmalarını yer aldığı sergi, 31 Mayıs akşamına kadar ziyaret edilebilir.