Her Eve Ücretsiz Aşçı!..

Pandemi nedeniyle Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri’nde talep patlaması yaratan Pişir-Ye sistemi, Türkiye’de ilk kez Bodrum’da faaliyet göstermeye başladı.

Her Eve Ücretsiz Aşçı!..

Yemeklerin ön pişirme yapılarak gönderildiği bu uygulamada, tüketiciler 3 saatte hazırlayacakları yemekleri 5 dakikada sofraya koyabiliyorlar. Üstelik yalnızca restoranlarda yiyebilecekleri Portakallı Somon, Etli Pazı Sarma, Porcini Mantar Soslu bonfile, Karidesli Linguine gibi iddialı yemeklerin yer aldığı menüden tercih yapabiliyor.

Sistemi Türkiye’ye getiren genç girişimci Dağhan Açıkkol, Pişir-Ye markası ile hizmet vereceklerini belirterek, proje ortağı olarak kaliteli mutfağıyla Bodrumluların beğenisini kazanan Bodrum Şahane’yi seçtiklerini ifade etti. Açıkkol yola çıkış mantıklarını şöyle özetledi:

“Hepimiz evde her gün aynı şeyleri yemekten usandık ve farklı lezzetleri özledik. Bu yalnızca bizim değil, dünyanın gerçeği! Ancak haklı olarak virüs korkusundan paket servis siparişi vermeye çekiniyoruz. Üstelik tercihlerimiz sınırlı. Oysa bizim getirdiğimiz sistemde risk sıfır. Çünkü biz ön pişirmesi yapılmış yemekleri gönderiyoruz ve evde bunlar tekrar ateşle buluşuyor. Biliyorsunuz yüksek ısıda virüsün yaşama şansı kalmıyor” dedi. 

Pişir-Ye Kültürü’nün dünyada talep patlaması yaşadığını belirten Açıkkol, çoğu ülkede birkaç hafta sonrasına sipariş alındığını belirterek “İnsanlar bu sisteme hem güveniyor hem de keyif alıyor” diyerek şunları söyledi;

“Düşünsenize, Portakallı Somon’u evde hazırlıyorsunuz. Hem de 5 dakikada ve en lezzetli şekilde. Çünkü biz ürünlerimizi Türkiye’nin dört bir yanından, en kalitelisi neredeyse oradan alıyoruz. Şefimiz Ramazan Çığlı lezzet kalitesi ile Bodrumluların yakından tanıdığı bir isim. O ön pişirmeyi ve hazırlığı yapıyor, biz bütün malzemeleri tek tek gönderiyoruz, siz de 5-6 dakikada pişirip afiyetle yiyebiliyorsunuz.”

Pişir-Ye sitesinde Türkiye’nin lezzet haritasına göre en kaliteli kahvaltılık ürünler ve Antep’te özel olarak üretilen Koçak Baklava gibi eşsiz lezzetler de satın alınabiliyor.